72godziny.pl

Bezpieczeństwo we własnym domu to jedna z najważniejszych kwestii jakie powinny przyświecać na etapie projektowym. Oczywiście nie dotyczy to tylko osób fizycznych zamieszkujących konkretny budynek, ale także przedmiotów do nich należących.

Bramy dopasowane do obiektu

bramy garażoweStworzenie warunków gwarantujących ich ochronę wpływa w znacznym stopniu na samopoczucie lokatorów. Samochód to jeden z najbardziej wartościowych przedmiotów jaki wchodzi w skład posiadania każdej z rodzin. Zapewnienie mu bezpieczeństwa wpływa w dużej mierze na komfort psychiczny. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite bramy garażowe Wrocław, które służą do zabezpieczenia garażu przed jego sforsowaniem oraz umożliwiają swobodne wyjeżdżanie i wjeżdżanie pojazdem mechanicznym. Na rynku dostępny jest ogromny wybór bram tego typu, dlatego też istnieje możliwość dokładnego dopasowania modelu bramy względem obiektu w jakim ją mocujemy. Zapewnia to maksymalną kompatybilność oraz umożliwia dokładne wykonanie projektu budowlanego. Najpopularniejszym rozwiązaniem na polskim rynku są bramy garażowe uchylne, które są standardowym rozwiązaniem mechanicznym, które nie wymaga korzystania z żadnych, dodatkowych systemów.

bramy garażoweNajczęściej montowane są one na specjalnej szynie i wysięgniku, dzięki którym brama chowa się pod sufitem garażu w momencie otwarcia, a sam proces jej przechylenia jest niebywale prosty, gdyż zastosowanie właściwej przekładni sprawia, że użycie siły nie jest praktycznie konieczne. Coraz częściej można natrafić także na bramy z napędem automatycznym. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, gdyż najczęściej nie wymaga wysiadania z pojazdu w celu wprowadzenia go do budynku. Napęd automatyczny może działać na różne sposoby, tak jak w poprzednim przypadku może on uchylać bramę, składać ją w sposób harmonijkowy, czy też przesuwać na jedną ze stron. Wszystko zależne jest tutaj od wizji artystycznej osoby projektującej tego typu budynek. Taka brama może być kontrolowana zdalnie za pomocą pilota, który najczęściej mocuje się do kluczyków samochodowych, lub po prostu nosi przy sobie. Niezależnie od mechanizmu otwierającego bramę możliwy jest dowolny wybór materiału z jakiego ma być ona wykonana. Najczęściej są to różnego rodzaju stopy metali – aluminium, czy też szeroka wariacja stopów stali.

W projektach bardziej skupiających się na prezentacji takiego miejsca można wykorzystać także odpowiednio zabezpieczone drewno. Właściwy montaż oraz jakość takiego przedmiotu gwarantuje bezpieczeństwo w garażu, dlatego też często warto zainwestować więcej w bramę garażową.