72godziny.pl

Czym powinny charakteryzować się drzwi wejściowe do domu lub mieszkania? Przede wszystkim powinny być one wyposażone w systemy zapobiegające włamaniu w postaci zamków i skobli, a także trudne do sforsowania lub wyważenia.

Solidne drzwi zewnętrzne

drzwi wzmocnioneSzczelność, dobra izolacja termiczna oraz akustyczna, to również bardzo pożądane właściwości takich drzwi. Ich walory estetyczne są równie ważne, zwłaszcza w przypadku drzwi zewnętrznych. Stanowią one bowiem swego rodzaju wizytówkę domu. Powinny być starannie dopasowane do elewacji, aby mogły tworzyć wraz z nią harmonijną całość i wzbudzać pozytywne wrażenia estetyczne u sąsiadów oraz odwiedzających nasze domostwo gości. Podczas wyboru odpowiednich drzwi wejściowych możemy kierować się różnymi kryteriami. Zazwyczaj podstawowym kryterium będzie wygląd konkretnego modelu drzwi, ponieważ jest to pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy przeglądamy ofertę danego sklepu. Kiedy znajdziemy już drzwi, które odpowiadać nam będą pod względem walorów estetycznych, należy bardzo uważnie przyjrzeć się ich specyfikacji technicznej.

drzwi wzmocnioneNa przykład doskonałe drzwi wzmocnione wejściowe powinny nie tylko być wykonane z dobrej jakości solidnych materiałów, ale także posiadać antywyważeniowe trzpienie oraz ukryte zawiasy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo domowników i uchronić ich przed potencjalną utratą posiadanych dóbr materialnych. Ponadto walory antywłamaniowe drzwi bezpośrednio zależą od rodzaju ramy, w której są one osadzone. Jeśli decydujemy się na przeszklone drzwi powinniśmy się liczyć z wyższym kosztem takiego produktu, ze względu na zastosowanie wysokiej klasy hartowanego szkła odpornego na rozbicie, którego parametry techniczne precyzyjnie określone są przez europejskie normy bezpieczeństwa. W przeważającej większości przypadków framuga posiada określone wymiary i bez przeszkód dopasujemy do niej drzwi z katalogu. Jeśli jednak otwór, w którym planujemy zamontować drzwi posiada niestandardowe wymiary, wiązać się to będzie z koniecznością zamówienia u producenta drzwi na wymiar. Drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj producenci oferują kilka wariantów kolorystycznych dla konkretnego modelu produktu. W przypadku drzwi drewnianych często możemy wybrać odpowiadający nam rodzaj drewna. Warto również mieć świadomość tego, iż wzmocnione drzwi znajdują zastosowanie nie tylko w roli drzwi wejściowych.

Powszechnie stosuje się wzmocnione drzwi techniczne w budynkach przemysłowych, magazynach, czy też w piwnicach. Taki typ drzwi również doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie wyjścia przeciwpożarowego.

Więcej na stronie https://vivento.pl/