72godziny.pl

Łazienka to pomieszczenie typowo użytkowe, jednak to nie znaczy, że powinno być nieestetyczne. Wręcz przeciwnie, jeżeli zależy nam na tym, aby kąpiele oraz zabiegi pielęgnacyjne kojarzyły nam się z prawdziwą przyjemnością, warto zadbać o wyjątkową estetykę wnętrza. Po odpowiednim doborze płytek podłogowych oraz naściennych, należy poświęcić sporo uwagi na wybór mebli.

Blat łazienkowy z dobrego materiału

blaty łazienkoweDobrze jest poszukać ładnego blatu łazienkowego – można ustawić na nim (lub wpuścić do niego, jeżeli wydrążymy w nim odpowiedni otwór) umywalkę, ale też jest to powierzchnia pozwalająca nam na przechowywanie kosmetyków oraz przyborów, które używamy na co dzień – na przykład pasty i szczoteczki do zębów czy grzebienia oraz kremu do twarzy. Stojąc przed wyborem blatu łazienkowego, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, że oprócz jego estetyki istotne będą jego parametry techniczne – przede wszystkim chodzi o odporność na działanie wody, ale dla wielu równie ważna jest także możliwość łatwego czyszczenia. W ofertach producentów natrafimy między innymi na drewniany, szklany lub metalowy blat łazienkowy – Warszawa jest miastem, w którym takie rozwiązania wykorzystywane są bardzo często. Istotne przy wyborze materiału jest to, czy będzie on odpowiednio komponował się z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli marzy nam się elegancka, ale równocześnie ekologiczna łazienka, warto zdecydować się na blat z drewna.

blaty łazienkoweJest to przecież materiał ponadczasowy. Ale w przypadku łazienki, nie każde drewno nadaje się do mebli – te miękkie od razu możemy wykluczyć. Wybierajmy jedynie pośród drewna twardego, a więc może to być blat wykonany z dębu, buku czy z jesionu, a jeśli zależy nam na czymś bardziej estetycznym – rozejrzyjmy się pośród ofert producentów proponujących blaty z iroko lub teaku. Niezależnie od wyboru, bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie takiego drewna, za pomocą oleju lub lakieru. W przypadku wyboru blatu wykonanego z połączenia drewna i metalu, możemy cieszyć się łatwością czyszczenia. Ten wybór sprawdzi się najlepiej we wnętrzu minimalistycznym. Do minusów należy jednak zaliczyć wysoką cenę. Wśród tańszych rozwiązań wymienić można jeszcze blaty kompozytowe oraz wykonane z płyt laminowanych, które wyglądem przypominają naturalne materiały, jak właśnie na przykład metal czy też drewno.

Płyty laminowane to po prostu płyty wiórowe, do których zabezpieczenia użyto specjalny laminat. Efekt jednak jest zaskakujący i dlatego to rozwiązanie jest często używane przez osoby, którym zależy na estetyce wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *