72godziny.pl

Wśród maszyn budowlanych najczęściej użytkowane są koparki oraz ładowarki, jednak czasami przydają się też inne sprzęty, jak na przykład spycharka. W ofertach producentów znajdziemy spycharki gąsienicowe oraz kołowe. Przy wyborze odpowiedniej maszyny powinniśmy dokładnie przyjrzeć się jej parametrom technicznym.

Spycharka najwyższej jakości

spycharka CASEWarto postawić na sprawdzonego producenta, na przykład CASE. Każda spycharka CASE odznacza się bowiem najwyższą jakością. Wystarczy spojrzeć chociażby na silnik – producent zastosował w maszynie wyjątkowo nowoczesny silnik typu common rail, dzięki czemu możliwe zostało uzyskanie najwyższej wydajności, kiedy tylko maszyna wyczuje zmianę obciążenia. W ten oto sposób podczas spychania uzyskujemy maksymalną moc i moment obrotowy, ale jednocześnie nie marnujemy dużo paliwa. Optymalizacja spalania daje całkowitą skuteczność działania. Równocześnie jednak dzięki temu, że spalanie wykorzystuje całkowicie świeże, chłodne powietrze, nie dochodzi do recyrkulacji spalin, a emisja zanieczyszczeń zostaje obniżona. Jest to więc ekologiczne rozwiązanie, naprawdę wartościowe. Przy tym wszystkim taki silnik nie hałasuje mocno i nie wpada w duże wibracje, dlatego praca na spycharce nie jest nieprzyjemna. Oprócz silnika istotna jest także jakość gąsienic (mowa jest bowiem cały czas o spycharkach gąsienicowych CASE).

spycharka CASEProducent zadbał o to, aby były one wyjątkowo wytrzymałe na naprężenia, a jednocześnie by maszyną można było łatwo sterować. Gąsienice posiadają smarowane tuleje rolki, co wpływa na wydłużenie żywotności łańcucha, równocześnie sprawia, że spycharka nie pracuje tak głośno. Kolejna ważna kwestia to kabina operatora. CASE zastosował tam elektrohydrauliczny joystick, który jest naprawdę czuły, dzięki czemu sterowanie jest zawsze precyzyjne. W joysticku mamy przyciski do uzyskiwania standardowych ruchów lemiesza, za pomocą przycisku stopniowania można na przykład zmniejszyć prędkość lemiesza o 50%, z kolei włączenie przycisku potrząsania sprawia, że zrzut materiału jest szybki i dokładny. A do tego operator ma bardzo dobrą widoczność, ponieważ kabina została umieszczona w takim miejscu, aby zapewnić całkowity widok na lemiesz. Dzięki temu operator poczuje się pewniej, co pozwoli mu na jeszcze wydajniejszą pracę.

O kolejnych zaletach spycharek CASE można by mówić jeszcze długo. Słowem podsumowania, nie da się ukryć, iż producent postarał się bardzo i wypuścił na rynek maszyny, które są po prostu idealne – całkowicie niezawodne oraz zaprojektowane w sposób zapewniający operatorowi wyjątkowy komfort.