72godziny.pl

Decydując się na założenie lakierni, pamiętać należy o konieczności zapewnienia odpowiedniego systemu filtracji. Podczas lakierowania karoserii samochodowej, czy też mebli, w powietrzu znajduje się szereg różnego rodzaju cząsteczek, szczególnie niekorzystnie oddziaływujących na organizm. Jednym z bardziej skutecznych systemów filtracji, okazuje się być zastosowanie odciągu lakierniczego.

Skuteczność odciągów lakierniczych

Ten system filtracji, opiera swoje działanie przede wszystkim na pobieraniu powietrza z kabiny lakierniczej, jego filtracji, a następnie jego zwracaniu do wnętrza kabiny. Opisywany system okazuje się być niezwykle skutecznym, kiedy mowa jest o konieczności filtracji wszelkiego rodzaju oparów i mgieł, które powstają zazwyczaj podczas procesów lakierowania. Co więcej, zabieg taki okazuje się mieć również szczególnie pozytywny wpływ również na poziom komfortu podczas pracy w kabinie lakierniczej. Wpływa to bowiem na możliwość ograniczenia bardzo utrudniającego pracę w lakierni problemu, jakim jest osadzanie się na świeżo pomalowanej powietrzni, różnych drobinek, które w powietrzu niefiltrowanym się znajdują. Wpływa to również na fakt, że kompleksowe odciągi lakiernicze stają się obecnie tym system filtracji, który stosowany jest coraz bardziej powszechnie. Wbrew pozorom, bardzo wysoki poziom skuteczności są w stanie zapewnić znacznie bardziej ekonomiczne w utrzymywaniu odciągu działające na sucho. Te, wykazują obecnie szczególnie wysoki poziom skuteczności działania, który dochodzić może nawet do poziomu 99 %.

Oczywiście, w przypadku stosowanych obecnie odciągów lakierniczych, kluczowe okazuje się również zastosowanie innowacyjnie działającego systemu dwóch odrębnych filtrów. Dzięki temu, są one w stanie pochłaniać wszelkie szkodliwe cząsteczki, jednocześnie dbając o zabezpieczania łopatek wentylatora przed wszelkimi zanieczyszczeniami, zapewniając im możliwość bezpiecznej pracy przez bardzo długi okres czasu. Zastosowanie odciągów lakierniczych, pozwala również w zdecydowanej większości przypadków na zachowanie środowiska naturalnego w dobrym stanie pomimo działającej lakierni. W obecnym czasie, bardzo powszechne stało się wyposażenie lakierni w specjalnie dopasowane systemy filtrujące. Ich zastosowanie okazuje się być kluczowe przede wszystkim aby zapewnić możliwość zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa zatrudnionych w lakierni pracowników. Jednym z tych systemów filtrujących, który jest obecnie stosowany najbardziej powszechnie, okazują się być popularne odciągi lakiernicze, o wysokim poziomie skuteczności filtracji.

Po więcej na ten temat zapraszamy Państwa na www.ekolakiernie.pl.