72godziny.pl

Majsterkowanie w przydomowym warsztacie jest często jednym z najbardziej popularnych zajęć wśród panów. Wielu z nich lubi podłubać sobie w drewnie, tworząc proste przedmioty użytkowe, a nawet rzeźby. Niektórzy mężczyźni robią nawet meble, które stają się potem wyposażeniem domu lub naprawiają zepsute sprzęty RTV i AGD.

Podajnik rolkowy do obrabiarek

podajnik rolkowyCzęść męskiej populacji lubi również zająć się w warsztacie swym samochodem. Wykonują wówczas drobne naprawy lub poprawiają wizualne aspekty, by ich auto prezentowało się wyjątkowo na drodze. Świetnym wyjściem, niezależnie od tego, czym konkretnie zajmujemy się w naszym garażu, będzie podajnik rolkowy do warsztatu. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdza się w przypadku korzystania z różnego rodzaju obrabiarek. Zwłaszcza, gdy chcemy poddać obróbce długi przedmiot o znacznym ciężarze. Podajniki rolkowe, zwane również wałkowymi, składają się z wielu ułożyskowanych rolek (wałków), które ułatwiają przemieszczanie niewygodnych i ciężkich elementów. Zastosowanie rolek wpływa w dużym stopniu na redukowanie oporu. Jeśli nasz przedmiot jest na tyle długi lub szeroki, że nie mieści się na jednym podajniku, wówczas można oczywiście dokupić więcej egzemplarzy tego samego modelu, co ostatecznie pozwoli nam na komfortową pracę.

podajnik rolkowyWażną cechą tych przydatnych urządzeń jest ich uniwersalność. Modele dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od obrabiarki, której używamy. Większość podajników posiada dodatkową miarkę, dzięki której będziemy mogli obliczyć bez problemu długość obrabianego elementu. Maszyny te mają również regulowaną wysokość, dzięki czemu możliwe będzie użycie ich przy różnych pracach. Ceny podajników rolkowych zaczynają się od kilkuset, a kończą zazwyczaj na kilku tysiącach złotych. Wszystko zależy oczywiście od jakości wykonania i przeznaczenia tych użytecznych urządzeń. Jeśli zajmujemy się obróbką drewna lub metalu hobbystycznie, to nie będziemy potrzebowali tak zaawansowanego technologicznie modelu jak profesjonaliści. Podajniki rolkowe znajdują też zastosowanie poza obróbką elementów. Są one wykorzystywane powszechnie w transporcie czy przemyśle. Dzięki nim w łatwy sposób można przemieszczać paczki, pojemniki, a nawet ciężki skrzynie czy palety.

Standardowo podajniki rolkowe wykonane są z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, która cechuje się dużą wytrzymałością. Każdy model jest również wyposażony w gwarancję producenta. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, każdy z nas będzie mógł zdecydować się na właściwy podajnik rolkowy, które sprosta jego wymaganiom.