72godziny.pl

Dla każdego człowieka niesamowicie ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Jeśli coś tam zagraża automatycznie odczuwamy strach i obawy. Nie jesteśmy przez to w stanie normalnie funkcjonować. Są jednak rzeczy, które są w stanie w jakimś stopniu zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Jedną z tych rzeczy są drzwi antywłamaniowe.

Dobre drzwi antywłamaniowe

drzwi wejścioweTakie drzwi chronią przed złodziejem czy też jakąkolwiek inną osobą, która próbowałaby włamać się do naszego mieszkania lub domu. W odpowiednio zabezpieczonym domu nikt nie martwi się o coś takiego jak kradzież. Jednak jeśli decydujemy się na antywłamaniowe drzwi wejściowe musimy dowiedzieć się jak wybrać dobre drzwi, które będą pełnić swoją funkcję. Wybór drzwi do domu warto zacząć od ustalenia poziomu ryzyka włamania. Jeśli w okolicy często dochodzi do kradzieży czy też innych nieprzyjemnych sytuacji warto wyposażyć się w drzwi antywłamaniowe klasy 4. Jeśli ryzyko włamania nie jest takie duże wystarczą drzwi klasy 2. Najważniejszymi elementami w drzwiach antywłamaniowych są ościeżnica, skrzydło i zamek. Skrzydło w takich drzwiach wzmocnione jest kratownicą, która dzięki połączenie z blachą sprawia, że antywłamaniowe drzwi wejściowe z Katowic są wytrzymalsze. Dodatkowa obecność obrotowych prętów stalowych w skrzydle drzwi antywłamaniowych uodparnia je na przypadki, w których ktoś chciałby przeciąć drzwi.

drzwi wejścioweNa skrzydle powinny znajdować się bolce antywyważeniowe, które utrzymują drzwi w ościeżnicy w razie przecięcia zawiasów. Jeśli chodzi o zamek, który znajduje się w drzwiach antywłamaniowych możemy mówić o różnych możliwościach. Drzwi można otworzyć za pomocą kodu, pilota ma podczerwień, karty magnetycznej czy też najnowocześniejszego rozwiązania – zamka biometrycznego. Zamek biometryczny polega na otworzeniu drzwi za pomocą odcisku palca. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup drzwi, które posiadają podwójny system otwierania. Jeszcze bardziej zmniejsza to ryzyko włamania. Dodatkowo niektóre drzwi mają specjalny czujnik, który uruchamia alarm w razie próby modyfikacji zamka lub wyważenia drzwi. Ponadto są czynniki, na które również warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi antywłamaniowych. Przede wszystkim chodzi o izolację cieplną – czy drzwi są ocieplone czy nie. Drzwi wejściowe jak najbardziej powinny być ocieplone.

W dodatku niektóre drzwi mają możliwość regulacji kasetonu, co może umożliwić późniejsze zmiany w wysokości posadzki. Nieco bardziej wymagający klienci, którzy stawiają na wygląd, mogą zamówić antywłamaniowe drzwi wejściowe z Katowic z elementami ozdobnymi, takimi jak opaski drzwiowe albo portale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *