72godziny.pl

Boże Narodzenie to najprawdopodobniej dla wielu osób najważniejsze święto w całym roku. Sklepy pękają w szwach od nadmiaru świątecznych produktów, wszyscy pędzą by zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami. Trzeba zadbać o prezenty, wigilijne jedzenie, miejsce dla gości. Liczy się także wystój wnętrz.

Stylowe wnętrze na święta

dom na świętaO ile na Wielkanoc czy nawet na urodziny nie dekoruje się tak domu, o tyle na Boże Narodzenie widać znaczącą zmianę wystroju. Niektórzy zatrudniają nawet architektów wnętrz, żeby to oni zadbali o całą stylizację! Choć oczywiście większość osób samodzielnie stara się, by królowała u nich stylowa architektura wnętrz – Warszawa. Jak sprawić, by dom na święta prezentował się znakomicie? Przede wszystkim trzeba zdecydować się na jeden styl. Jedni wolą tradycyjne dekoracje, inni wolą styl nowoczesny. Nawet zwykłą choinkę można dostać w wersji z żarówek ledowych czy złożoną z samych ozdób świątecznych. To właśnie drzewko wigilijne znajduje się często w centralnym punkcie dekoracji. Naturalne, czy sztuczne – najważniejsze jak jest przystrojone. Do wyboru mamy łańcuchy, bombki i stroiki we wszystkich możliwych kolorach. Również samodzielnie można wykonać ozdoby z papieru czy z pierniczków, z czego szczególnie ucieszą się dzieci.

dom na świętaOd tego jak udekorujemy drzewko będzie zależała reszta stylizacji wnętrza. W stylu tradycyjnym będzie dominowała czerwień i zieleń. Na stoliki można położyć wieniec z drzewka iglastego i postawić koło niego dużą świecę. W sklepach z tekstyliami można bez problemu zakupić poduszki, poszewki, czy obrusy z motywem płatków śniegu, czy choineczek. Warto przyozdabiać nie tylko drzewko czy stół, ale całe pomieszczenie. Można położyć łańcuch i światełka na parapecie, nad kominkiem przywiesić mikołajowe skarpety, a na kanapie położyć ozdobną narzutę. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie wydawało się spójne kompozycyjnie i zostanie odmienione niewielkim kosztem. Jeśli chcemy mieć wystrój bardziej nowoczesny to powinniśmy postawić na zestawienie bieli i srebra. To popularne kolory ozdób choinkowych, a biel kojarzy się ze śniegiem. W związku z tym mamy z jednej strony kolor ,,tradycyjny”, a z drugiej dodajemy do niego efektowne srebro.

Warto wtedy także zrezygnować z wieńców i poduszek, a postawić raczej na dekoracje ceramiczne, czy też na wiszące ozdoby na ścianach. Dekorowanie domu na Boże Narodzenie to nie tylko stylizacja pomieszczeń, ale i budynku i terenu wokół niego. Warto jest przywiesić lampki na krawędzi dachu, czy też na większych drzewach i krzewach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *