72godziny.pl

W obecnym czasie powszechne jest wykorzystywanie profesjonalnego zbrojenia do betonu. Ważne jest, aby wykorzystywać takie, które gwarantuje najwyższy możliwy stopień odporności. Takim właśnie zbrojeniem jest to wykonane z włókna szklanego.

Zbrojenie staloweZbrojenie włóknem szklanym zdobywa wraz z biegiem czasu coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników. W porównaniu do na przykład siatki ze stali czy też innych rodzajów zbrojenia, to z włókna szklanego pochwalić się może całym szeregiem bardzo istotnych zalet. Przede wszystkim gwarantuje ono najwyższą możliwą wytrzymałość w porównaniu ze zbrojeniem stalowym. Włókno szklane jest również zdecydowanie lżejsze, przez co zmniejsza znacznie całkowity ciężar całej konstrukcji. Kolejna istotna zaleta opisywanego zbrojenia powiązana jest z jego znacznie niższą przewodnością ciepła. Dzięki temu możliwe jest zdecydowane obniżenie strat ciepła konstrukcji betonowej. Istotną zaletą opisywanego zbrojenia jest również fakt, że posiada ono zdecydowanie mniejszą średnicę w porównaniu do włókna stalowego.

Zbrojenie do betonuTo obniża wszelakie koszty, na przykład transportu czy też przechowywania. Włókno szklane jako surowiec może być dowolnie wykorzystywane w praktycznie dowolnym zakresie temperatur. Nie zakłóca również fal radiowych, co dla wielu potencjalnych użytkowników mieć będzie znaczenie szczególne. Jest to bardzo ważne w przypadku zbrojenia elementów konstrukcyjnych domów mieszkalnych, gdzie liczba zastosowanego zbrojenia jest zazwyczaj bardzo duża. Włókno szklane dodatkowo nie przewodzi prądu, jak również nie gromadzi energii statycznej. Jest także długowieczne i w pełni ekologiczne. Dzięki temu okres użytkowania takiego zbrojenia może być nawet trzykrotnie dłuższy niż innych materiałów zbrojeniowych. Obecnie dostępne włókno szklane, przydatne do zbrojenia, jest zazwyczaj spotykane w postaci praktycznych włókien. Można je dodawać do przygotowanej zaprawy jeszcze na etapie jej mieszania. Daje to pewność, że cała konstrukcja zostanie równomiernie dozbrojona.

Włókno szklane jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do zbrojenia. Wszystko ze względu na fakt, że ma ono szereg ważnych zalet, w bezpośrednim porównaniu do na przykład stalowej siatki. Dodatkowo jest ono wyjątkowo lekkie, a także nie zakłóca niemal w ogóle przepływu fal elektromagnetycznych. Wszystko to powoduje, że z włókna szklanego korzystać można bezproblemowo w wielu różnych miejscach oraz sytuacjach. Sprawdzi się ono wszędzie tam, gdzie innego rodzaju zbrojenie nie byłoby zbyt dobrym wyborem.