72godziny.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze stolarki okiennej oraz drzwiowej? To zapytanie stawia sobie dużo ludzi. Aby dopomóc w dokonaniu właściwego kupna, postanowiliśmy napisać ten krótki poradnik, w którym przedstawiliśmy kilka godnych zaufania wskazówek.W głównej mierze należy zacząć od możliwości, jakie gwarantuje nam współczesny rynek.

Największą popularnością cieszą się okna z drewna a także PVC. Powinno się przy tym aczkolwiek mieć w pamięci, że okna PCV są znacznie tańsze od odpowiedników z drewna, co zwykle jest przyczyną decydowania się na tego rodzaju okiennice. Chociaż drzwi drewniane także są kosztowniejsze, to klienci na nie przede wszystkim decydują się, ponieważ są solidniejsze. W momencie doboru stolarki okiennej na poddasze, należy głównie skoncentrować uwagę na ich ergonomiczność. Okna dachowe powinny ławo otwierać się a także zapewniać dobry stopień oświetlenia pomieszczenia. Przy tym należy jakkolwiek dobrać odpowiednie zasłony, które ochronią pokój od nadmiaru słońca. Jeśli myślicie się, na które przedsiębiorstwa musimy zwrócić szczególną uwagę, to wartymi zarekomendowania są Drutex oraz Dobroplast. Te przedsiębiorstwa zajmują się także stolarką drzwiową, do której przejdziemy poniżej.Poszukując drzwi trzeba głównie skierować uwagę na surowiec, z którego zostały wykonane. Drewno jest szlachetnym materiałem, który wymaga regularnych konserwacji. Wydawać się to może uciążliwe, ale użytkownicy mają pewność, że drzwi sosnowe posłużą im przez kilkadziesiąt lat. Osoby, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo bądź zamieszkują w otoczeniu często niechronionym przed pożarami, mogą zdecydować się na drzwi przeciwpożarowe. Najczęściej dzięki nim w czasie podpalenia zyskuje się dodatkowe 2 godziny na dojazd straży pożarnej do osoby zagrożonej.

Do najbardziej popularnych producentów produkujących drzwi należą w głównej mierze Voster lub Centurion.Bez względu na to, na którą stolarkę drzwiową postawimy, powinno się precyzyjnie zapoznać się z ofertą na rynku, specyfikacją produktu i opinią na temat wykonawcy.