72godziny.pl

Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy główne materiały do pakowania stanowiły przede wszystkim szary papier, karton oraz brązowa taśma pakowa. Obecnie zasób rozmaitych opakowań jest praktycznie nieograniczony. Dzięki temu niemal każdy produkt lub produkty jesteśmy w stanie zapakować w bardzo dokładny i bezpieczny sposób.

Pewną rewolucja jest na pewno folia stretch. Folia stretch ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystujemy ją bowiem zarówno przy pakowaniu niewielkich produktów spożywczych jak i sporych przedmiotów typu lodówka. Folia stretch jak sama nazwa wskazuje jest folia niezwykle elastyczną, która bardzo ściśle możemy owinąć pakowany przedmiot. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo dobrze go zabezpieczyć. Jest ona wykorzystywana zarówno do pakowania większej ilości niewielkich przedmiotów występujących luzem, jak też właśnie do bardzo dużych i nie zawsze foremnych przedmiotów. Folia stretch jest wykorzystywana głównie ze względu na swoją niezawodność, jak i ekonomię. Jest ona bardzo elastyczne, niezbyt gruba i ściśle przylega do paskowanego produktu, dzięki czemu nie zabiera dodatkowej powierzchni. Dodatkowo jest w stanie zapewnić większa stabilność pakowanej rzeczy. Z uwagi na jej poszczególne właściwości oraz sposób pakowania folię stretch możemy podzielić na folię do pakowania maszynowego, jak i na folię do pakowania ręcznego. Ta pierwsza jest odpowiednio większa, grubsza i gwarantuje większy rozciąg. Zakłada się ją przy pomocy specjalnych maszyn. Z kolei ta do pakowania jest odpowiednio cieńsza i występuje na mniejszych bardziej poręcznych rolkach. Z uwagi na szereg zalet folia typu stretch jest w tej chwili jednym z częściej wykorzystywanych materiałów do pakowania. Wyjątek stanowią przedmiot szczególnie cenne, delikatne i kruche. W tych wypadkach prym wciąż wiedzie folia bąbelkowa.

Wypełnione powietrzem bąbelki bardzo dobrze chronią bowiem opakowany towar przed wszelkimi uszkodzeniami. Jak widać materiałów i narzędzi jest w tej chwieli naprawdę sporo. Wszelkie uszkodzenia i niedociągnięcia leżą więc po stronie pakującego.