72godziny.pl

Kiedy skończyłem szkołę i studia nie bardzo miałem pomysł na to, jak zacząć na siebie zarabiać. Znałem się głównie na zarządzaniu i przedsiębiorczości od strony teoretycznej. Wtedy przyszedł pomysł na stworzenie własnej firmy, która zajmie się sprzątaniem i ogrodami.

Firma sprzątająca – dobry pomysł na biznes

firma sprzątająca BydgoszczPoczątki były ciężkie, ponieważ sam musiałem sporo pracować robiąc coś, o czym miałem niewielkie pojęcie. Założyłem firmę w Bydgoszczy i miałem szczęście znaleźć kilku dobrych pracowników, którzy sami ściągali nowych klientów dla firma sprzątająca Bydgoszcz i dawali z siebie maksimum, dzięki czemu szybko zyskaliśmy dobrą renomę i mogliśmy zacząć zatrudniać więcej osób. Zmieniliśmy siedzibę, by mieć więcej miejsca na sprzęt i środki czystości. Przed wszystkim zajmowało nas sprzątanie domów i pielęgnacja ogrodów. Z czasem dorobiliśmy się własnego podnośnika koszowego i myjki ciśnieniowej. To pomogło nam w dalszym rozwoju na dwóch nowych polach. Na nasze szczęście czyszczenie dachów i elewacji okazało się coraz bardziej popularne i potrzebne, podobnie jak wycinka drzew. Dzięki posiadaniu coraz większej liczby pracowników spokojnie wyrabialiśmy się z dużą liczbą zleceń. Ja mogłem zająć się tylko prowadzeniem firmy i rozmowami z klientami, a nawet polecieć na Malediwy na upragnione wakacje, a moi  pracownicy dostali podwyżki i lepsze umowy niż dotychczas.

Moja firma okazała się sporym sukcesem i cieszę się, że zaryzykowałem, chociaż nie znałem zupełnie tej branży. Teraz mam coraz większą wiedzę i skutecznie wybijam się na rynku, a moja firma coraz bardziej się rozrasta.