72godziny.pl

Ekologia jest bardzo ważną kwestią w dzisiejszych czasach. Duża część dzisiejszego społeczeństwa stara się żyć w taki sposób, aby nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim konieczne jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń, które mają największy wpływ na negatywne zmiany zachodzące w przyrodzie. Jedną z metod ich ograniczenia jest stosowanie naturalnych materiałów zamiast syntetycznych.

Rodzaje garaży z drewna

podwójne garaże drewniane Dlatego też wykorzystanie drewna w budownictwie jest coraz bardziej powszechne. Wykonać można z niego praktycznie wszystko, ostatnio względnie dużą popularnością cieszą się podwójne garaże drewniane. Są one dość ciekawą konstrukcją umożliwiającą składowanie swoich samochodów. Najczęściej taki garaż jest w stanie pomieścić od dwóch do około sześciu samochodów, wszystko zależy od wielkości aut i samego budynku. Takie budowle wykonuje się często jako dobudówka do już istniejącego obiektu mieszkalnego. Ma to na celu wzniesienie praktycznej konstrukcji, która jest w stu procentach ekologiczna. Oczywiście do tego celu wykorzystuje się różne rodzaje drewna. Wszystko jest tutaj zależne od oczekiwanej wytrzymałości oraz estetyki samej konstrukcji. Jaśniejsze, tańsze i względnie wytrzymałe obiekty wykonuje się standardowo z sosny.

podwójne garaże drewnianeJest ona całkiem neutralna, dlatego też wiele osób po prostu lubi jej wygląd, co przeważa na decyzji. W wielu przypadkach wykorzystuje się jednak także bardziej wytrzymałe rodzaje drewna, dzięki czemu tak obiekt staje się bardzo solidny. Należą do nich takie gatunki jak dąb, czy też kasztan. Podwójne garaże najczęściej posiadają dwie bramy, lub jedną, rozchylającą się na dwie strony. W takim przypadku także stosuje się drewniane konstrukcje w miejscu bramy, tak aby cały budynek był ekologiczny. Można zastosować tutaj zarówno automatyczny system otwierania, jak i całkowicie manualny. Zależy to od wymagań klienta i wpływa on tylko na wygodę, nie samą funkcjonalność budynku. Drewno wykorzystane do wzniesienia takiej konstrukcji należy odpowiednio zabezpieczyć, do czego wykorzystuje się specjalistyczne lakiery oraz bejce.

Te z kolei mogą dodatkowo wpływać na kolor samego drewna, przez co często wykorzystywane są na etapie wykończeniowym, by uzyskać bardziej atrakcyjną barwę. Właściwie zabezpieczony, drewniany garaż jest budynkiem bardzo stabilnym i solidnym, co przekonuje wiele osób do wykonania takiej konstrukcji dla siebie. Istnieje wiele firm zajmujących się świadczeniem tego typu usług, a więc wykonanie takiego obiektu nie powinno być problematyczne.