72godziny.pl

Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na przeznaczenie jednego pomieszczenia na jadalnię – zwłaszcza w małych mieszkaniach nie ma w ogóle takiej możliwości, dlatego zazwyczaj funkcję jadalni pełni kuchnia. Oczywiście ma to swoje minusy – przede wszystkim takie rozwiązanie sprawia, że mamy o wiele mniej możliwości aranżacyjnych.

Nowoczesna kuchnia połączona z jadalnią

nowoczesne meble do kuchniMarzy nam się duży stół, przy którym moglibyśmy spożywać posiłki całą rodziną, tymczasem w niewielkiej kuchni nie będzie to tak przyjemne, jak sobie wyobrażaliśmy. Jednak to, że mamy do dyspozycji tylko niewielką kuchnię, to nic straconego! Warto przysiąść nad projektem aranżacji lub też zatrudnić architekta wnętrz, który zrobi to dla nas. W ten sposób będziemy mogli jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nam dane miejsce. W pierwszym kroku – niezależnie od tego, czy projekt wykonujemy sami, czy zajmuje się tym projektant – należy ustalić, w jakim stylu ma być wykonane pomieszczenie. Do najczęściej wybieranych stylów do wystroju kuchni, należy styl prowansalski, skandynawski, ale też styl nowoczesny. W kuchni ciężko o minimalizm, jednak styl nowoczesny pozwala na takie zaaranżowanie pomieszczenia, dzięki któremu unikamy poczucia przytłoczenia.

nowoczesne meble do kuchniWybierając nowoczesne meble do kuchni, warto zdecydować się na te, wykonywane u producenta na indywidualne zamówienie. W ten sposób ich wymiary będziemy mogli indywidualnie dostosować do naszych potrzeb. Nie będziemy musieli samodzielnie zajmować się przycinaniem blatów, gdyż wszystko zostanie idealnie dopasowane. Warto zdecydować się na takie meble, które są białe lub mają fronty pokryte panelami szklanymi – dzięki nim pomieszczenie będzie wydawało się większe. Zamiast dużego stołu, który będzie zajmował całą przestrzeń na środku, warto zdecydować się na coś mniejszego. Za to stół może być rozkładany – w ten sposób będziemy mogli wykorzystać jego możliwości tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne, nie zaś na co dzień. Taki stół rozkładany jest doskonałym wyborem, jeśli mamy dużą rodzinę, ale w tygodniu nie spożywamy razem posiłków. Można rozłożyć stół dopiero w weekend, po ukończeniu obiadu, a potem z powrotem go złożyć.

Jak widać, nawet w małej kuchni znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na to, aby zaprojektować kuchnię w sposób, który jej nie przytłacza. Wystarczy dobrać odpowiednie meble, przygotowane na wymiar, a także odpowiedni stół. W ten sposób kuchnia będzie mogła bez problemu pełnić funkcję jadalni, a wszyscy domownicy będą mogli zebrać się przy stole podczas wspólnego obiadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *