72godziny.pl

Listwy przypodłogowe są bardzo ważnym elementem podczas wykańczania domu. Mają one za zadanie przede wszystkim niwelować wszelkie niedoskonałości położonej podłogi, zasłaniać przestrzeń pozostałą między ścianą, a podłożem, ale również pełnić funkcję dekoracyjną, która nie pozostaje bez znaczenia.

Listwa wykonana z MDF

listwy mdfWśród listw dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się te wykonane z płyt MDF dzięki swojej trwałości i odporności na uszkodzenia. A jednocześnie posiadają wiele wariantów, przez co łatwo można je dopasować do każdej przestrzeni. Wybierając listwy wykończeniowe należy kierować się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również odpowiednim dopasowaniem do stylu mieszkania. Rynek jest przygotowany na najbardziej wymagających klientów, którzy pragną wyeksponować pomieszczenie na każdy możliwy sposób. Dlatego wśród ofert można znaleźć listwy o ciekawych profilach, wielu kolorach, a także szerokościach i sposobach montażu. Ma to duże znaczenie, kiedy ściany zostały ozdobione niestandardowym materiałem i wymagają specjalnego zabezpieczenia. Spośród wielu modeli najczęściej wybierana jest biała listwa mdf, która pomalowana tylko podkładem może zostać zamontowana, lub samodzielnie przemalowana na wybrany kolor przez dekorujących.

listwy mdfStosując jeden rodzaj listw w całym domu w prosty sposób podkreśla się jego spójność. Jest to tanie i proste rozwiązanie, by cała przestrzeń została utrzymana w jednym stylu. Listwy przypodłogowe mają wiele zalet. Między innymi są bardzo trwałe i dostępne w dobrych cenach bezpośrednio od producentów. Dopłacając za malowanie na konkretny kolor otrzymuje się listwy wykończone farbą proszkową, która dodatkowo chroni materiał przed uszkodzeniami. W przypadku gdy oferta nie spełnia oczekiwań klienta, istnieje możliwość złożenia zamówienia indywidualnego, podając dokładne wymiary (długość i wysokość listw), kolor oraz typ wykończenia. Wiąże się to z dłuższym czasem oczekiwania i większymi kosztami, jednak zyskuje się znacznie lepszy efekt końcowy. Listwy MDF dostępne są niemal w każdym markecie budowlanym. Jednak często lepsze ceny można wynegocjować dokonując zakupu bezpośrednio u producenta. Poza tym na pewno posiada on większy wybór profili i kolorów, oferując także malowania na specjalne życzenie.

Listwy przypodłogowe są elementem, który nadaje każdemu mieszkaniu charakteru i tworzy wrażenie spójności. Odpowiednio zamontowane będą spełniały swoją rolę przez wiele lat, a przy kolejnym remoncie wystarczy je tylko przemalować. Będą pasowały zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego wnętrza.