72godziny.pl

Street workout jest aktywnością, która przeżywa prawdziwy boom. Wiele osób decyduje się na ćwiczenia na świeżym powietrzu, często poznając na placach do workout’u partnerów do ćwiczeń albo nawet przyszłych przyjaciół.

Plac do street workout na każdą kieszeń?

ketle i hantle do cwiczenTak czy inaczej, zalet tego typu miejsc jest bardzo wiele, a ich jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Jak więc można zobaczyć plusy są wszechobecne, aczkolwiek entuzjazm zawsze jest hamowany w przypadku rozmów na jeden, bardzo ważny temat jakim jest cena. Tak więc, jak wyglądają koszta placów do workout’u? Przede wszystkim, place do street workout’u składają się ze stalowych elementów. W końcu, stal oraz guma to jedne z najpowszechniejszych materiałów jakie są używane przy tworzenie placu street workout – cena tych materiałów bywa zróżnicowana od jakości, aczkolwiek jeśli wskazywać poszczególne ceny konkretnych elementów, to warto na początek zaznaczyć, że są one zdecydowanie zróżnicowane. Wynika to ze swojego rodzaju modularnej konstrukcji, która pozwala na to aby personalizacja zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu, możliwym jest to, że osoba tworząca dany plac do street workout’u zastosuje w nim narzędzia treningowe, które uzna za najbardziej odpowiednie.

cwiczenia na placu street workoutPrzechodząc natomiast do konkretów, to trzeba liczyć się z tym, że na plac do street workout’u należy wydawać sumę co najmniej czterocyfrową. Zasadniczo to najprostsze kwadraty z drążkami są już dostępne od kwoty, która zaczyna się powyżej dwóch tysięcy złotych. Z drugiej strony, wcześniej wspomniany kwadrat, ale z dodatkową drabinką to cena zaczynająca się od trzech do czterech tysięcy na start. Warto również wspomnieć o tym, że w wielu przypadkach możliwym jest zakup pełnoprawnych placów, które są już skompletowane i praktycznie gotowe do zamontowania. Ceny takich obiektów niekiedy sięgają dwudziestu tysięcy, aczkolwiek w takim przypadku istnieje gwarancja posiadania najbardziej rozbudowanych wariantów, które pozwalają na doświadczanie placów workout’owych w pełnej krasie.

Jak więc można zobaczyć, place do street workout’u to przede wszystkim miejsca, w których można rozwijać swoją sprawność fizyczną, nawiązywać znajomości, ale i również spędzać czas na świeżym powietrzu. Ilość zalet, które wiążą się z placami do workout’u jest zdecydowanie spora, a każda z nich ma szansę wpłynąć na zdrowie i samopoczucie, które jak powszechnie wiadomo – jest bardzo ważne. Ostatecznie, warto pamiętać o tym, że jeśli istnieje możliwość skorzystania z takiego placu to naprawdę warto po nią sięgnąć.