72godziny.pl

Firmy, które zajmują się produkcją artykułów spożywczych, narzędzi, czy pojazdów muszą posiadać również magazyny. Dzięki temu są w stanie wszystko przechowywać i stopniowo dostarczać do sklepów. Oczywiście są to zazwyczaj tradycyjne budynki, które wyposażone są w duże bramy wjazdowe przystosowane do ciężarówek i tirów. Jednak obecnie coraz większą popularność zyskują hale namiotowe. Są to bardzo charakterystyczne konstrukcje, które można stworzyć nawet w kilka dni.

Hala namiotowa – właściwości

Wszystko zależy od ich wielkości i zastosowania. Ich szkielet produkowany jest ze stali, którą wcześniej się cynkuje. Dzięki temu jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Z kolei na nią naciąga się specjalny materiał, który przypomina plandekę i stworzony jest z PCV. Kiedy wszystko jest już gotowe od razu można korzystać w takiego obiektu. Jednak jeśli używa się go cały rok musi być odpowiednio kontrolowany. Magazynowa hala namiotowa, zgodnie z przepisami, co najmniej raz w roku musi przejść przegląd. Podczas tych czynności sprawdza się przede wszystkim naciągi lin. Dach, który najczęściej stworzony jest ze wspomnianego już PCV również musi być kontrolowany. Jeśli nie będzie czyszczony może tworzyć się na nim mech, a także inne trudne do zwalczenia zabrudzenia. W związku z tym regularne czyszczenie jest zalecane.

Kontrola elementów nośnych również jest niezbędna. Szczególnie wtedy, kiedy po hali poruszają się wózki widłowe, czy inne pojazdy, które mogą uszkodzić niektóre elementy. Jednak nie trzeba się tym przejmować, ponieważ wszystko łatwo można naprawić. Nie ma również problemu, by przenieść całą konstrukcję w inne miejsce. Jej montaż i demontaż jest na tyle prosty i zajmuje tak mało czasu, że każda firma ma to w swojej ofercie. Niektóre placówki, które stworzyły dany magazyn, zapewniają również jego kontrolę. Dzięki temu można być pewnym, że dobrze działa i nic nie ulegnie awarii. Wiele z nich sprawdza również system połączenia z podłożem, czyli jakość kotew, a także sztywność mocowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać także o otwory komunikacyjne, takie jak dramy i drzwi.

Dbanie o magazynową halę namiotową nie jest trudne. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę, która przeprowadzi przegląd. Oczywiście należy o nim pamiętać. Dzięki temu nie tylko będzie się bezpiecznym, ale również spełni się wszystkie przepisy. Co więcej, dobrze jest towarzyszyć pracownikom, którzy oceniają trwałość konstrukcji, by wiedzieć, gdzie się wszystko znajduje i w razie awarii móc szybko zareagować.