72godziny.pl

Tapicerka samochodowa jest niezwykle narażona na różnego rodzaju, większe oraz mniejsze zabrudzenia. Ma ona także tendencję, do wchłaniania wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych zapachów, w tym również i dymu papierosowego. Niestety, amatorskie próby ich usunięcia, nie są gwarancją wysokiej skuteczności.

Kiedy warto czyścić tapicerkę?

czyszczenie tapicerkiWłaśnie dlatego tak ważne jest, by raz na jakiś czas zlecać zadanie oczyszczenia tapicerki samochodowej, doświadczonym w tym firmom. Tylko wtedy możliwe jest szybkie i bezproblemowe czyszczenie tapicerki w jeleniej górze. Oczywiście, kluczowe jest tutaj, aby pamiętać, że sposób czyszczenia tapicerki musi być zależny do tego, z jakiego materiału została ona wykonana. Najłatwiejsza do oczyszczenia wydaje się być tapicerka wykonana z weluru, bądź też innego rodzaju materiałów tekstylnych. Jest tak przede wszystkim z tego względu, że na rynku dostępne są już specjalne środki, dedykowane do jej szybkiego czyszczenia, w formie pianki. Wnika ona bardzo głęboko w brud, a następnie, po jej zaschnięciu, przekształca go w bardzo łatwy do usunięcia pył. Zupełnie inaczej wygląda jednak sprawa w przypadku tapicerki, która została wykonana ze skóry. W jej przypadku, wykorzystanie wspomnianej pianki mogłoby doprowadzić, do powstania bardzo nieestetycznych pęknięć na jej powierzchni.

czysta tapicerkaDlatego też, do czyszczenia tego rodzaju tapicerki, należy wykorzystywać przede wszystkim odpadnie mleczko, czy też innego rodzaju emulsję do skóry. Delikatnie oczyszcza ona skórzaną tapicerkę, a dodatkowo, wzmacnia jej odporność na powstanie zabrudzeń, czy też przetarć. Takie emulsje, mogą być stosowane również w przypadku tapicerki, która została wykonana ze skóry ekologicznej. W przypadku elementów tapicerki, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego, wymagają one jeszcze innego podejścia. W ich przypadku, można stosować produkty o działaniu matującym, lub też nabłyszczającym. Te drugie nie są zalecane, gdyż mogą widocznie zwiększyć ilość powierzchni w samochodzie, od których będzie się odbijało światło. Dlatego też najlepiej wybrać takie produkty, które z jednej strony będą miały działanie matujące, a z drugiej nie zarysują wrażliwej powierzchni.

Regularne czyszczenie wnętrza samochodu, w tym jego tapicerki, jest bardzo ważne. Przede wszystkim jednak może to widocznie przełożyć się na komfort użytkowania danego auta. Aby tak jednak było, należy pamiętać o tym, że do czyszczenia tapicerki należy używać różnych detergentów. Tylko w takim wypadku, nie doprowadzi się do przypadkowego jej uszkodzenia.

Więcej informacji na stronie www.pogromcyplam.pl!