72godziny.pl

Palety z drewna mają wiele zastosowań. Oczywiście najczęściej zabiera się je do magazynowania i ładowania towarów. Standaryzowane palety usprawniają transport i przenoszenie produktów. Również wiele osób ze starych palet robi meble, dekoracje ogrodowe, czy inne rzeczy DIY. Zanim jednak dostanie się do ręki gotową paletę to trzeba ją zaprojektować i wyprodukować.

Szybka produkcja palet

paletyJak to przebiega? Jeśli chodzi o tanie palety – produkcja przebiega szybko i sprawnie. Dobry producent na pewno zaoferuje różne opcje do wyboru. Na początku klient musi określić czy chce mieć palety jednorazowe czy wielorazowe. Są one wykonywane tak samo, ale z gatunków drewna lepszej lub gorszej jakości. Palety jednorazowe są wykonywane z cienkich deseczek, które szybko się zniszczą. Nazwa jest trochę myląca, czasem palety można użyć ponownie, jednak nie zniosą tak dużego obciążenia i nie mogą być tak intensywnie eksploatowane jak palety wielorazowe. Druga kwestia to oczywiście rozmiar palet. Najpopularniejsze są euro palety, bo są standaryzowane i każda firma będzie je oferowała w tych samych rozmiarach. Najłatwiej jest też znaleźć skup euro palet właśnie. Dobry producent wykona jednak palety na indywidualne zamówienie. Czasem firmom potrzebne są na przykład bardzo szerokie palety na magazyn, albo też palety o podwyższonej wytrzymałości do przewozu bardzo ciężkich rzeczy.

paletyWtedy produkcję takich palet wycenia się indywidualnie. Jak to wygląda krok po kroku? Najpierw trzeba ustalić wymiary palet, by odpowiednio zaprogramować maszyny w fabryce. Potem dobiera się odpowiednie drewno, w zależności od tego czy to mają być tanie jednorazowe palety czy droższe, wielorazowe. Potem przygotowuje się drewno i włącza maszyny. Po zakończonej produkcji trzeba sprawdzić, czy palet wyszły tak jak trzeba. Warto jest sprawdzić ich wytrzymałość oraz zmierzyć je wzdłuż i wszerz. Po zakończonej produkcji palety ładuje się jedna na drugą i tak oczekują na odbiór od klienta. Na szczęście drewno nie niszczeje, także nawet dlugie przechowywanie produktu nie wpływa na jego jakość. Palety same z siebie nie ulegną zepsuciu, niszczeją tylko podczas użytkowania. Zatem te same palety można stosować nawet przez kilka lat, w zależności od tego jak solidne są i co się na nie kładzie. Jak widać produkcja palet wcale nie jest skomplikowana.

Grunt to dobrze przedyskutować z klientem to co ma być wykonane. Wtedy uniknie się nieporozumień i wszystko pójdzie zgodnie z planem. Dobre palety na pewno zyskają uznanie konsumentów w każdej branży.

Więcej na stronie https://tpdfrankowski.pl/