72godziny.pl

Osoby, które decydują się na modną aranżację łazienki, powinny określić, w jakim stylu ma być ona urządzona. Cała kolekcja stylowych elementów wyposażenia może diametralnie zmienić oblicze wnętrza.

Jaką baterię łazienkową wybrać?

Bateria łazienkowaOprócz eleganckich mebli czy kafelków niezwykle ważne będą też elementy armatury łazienkowej. Można do nich zaliczyć między innymi części umywalkowe, takie jak bateria. Pełni ona ważną rolę praktyczną, ale także estetyczną — jej wygląd można dziś z powodzeniem dobrać do ogólnie panującego wystroju wnętrza. Nie można urządzić stylowej łazienki czy kuchni bez odpowiednich elementów armatury. Obecnie panuje wiele tendencji aranżacyjnych, wśród których jedną z modniejszych propozycji jest styl vintage. Łazienki w dawnym stylu zachwycają miłośników ponadczasowego i uniwersalnego designu. Stylowa bateria łazienkowa retro będzie idealnym elementem, który podkreśli tego typu wystrój. Do najbardziej praktycznych zaliczyć można baterie nablatowe. Jest to niezwykle ważny element aranżacji wnętrz. Wybierając właściwą, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by produkt łączył w sobie najwyższą jakość wykonania z wyjątkowym stylem. Stojące modele kranów w dawnej odsłonie posiadają zwykle oryginalne tłoczenia. Będą więc stanowiły idealną formę stylowej oprawy dla każdej łazienki czy kuchni typu vintage.

Właściwe profilowanie i wylewka sprawią, że nikt nie przejdzie obojętnie wobec dekoracji — będzie onaStylowa bateria łazienkowa retro bowiem przykuwała wzrok już z oddali. Do takiego elementu dobrać można również baterie prysznicowe oraz słuchawki. Podkreślą one charakterystyczny i unikatowy wygląd każdej wanny retro. Obecnie wybierać można zarówno spośród prostych, jak i bogato zdobionych baterii wannowych posiadających żłobienia, wypukłe wzory oraz widoczne na powierzchni ślady użytkowania — jest to rodzaj stylizacji zwanej postarzaniem produktu. Dzięki temu nabiera on oryginalnego wyglądu rodem ze starych łazienek. Tego typu elementy doskonale sprawdzą się również w wystrojach industrialnych i rustykalnych. Do każdego wnętrza vintage dobrze sprawdzą się też meble stylizowane na dawne lub pochodzące z poprzedniej epoki. Obecnie wielu twórców zajmuje się restaurowaniem starych mebli i innych elementów wystroju domu po to, by nadać im nowe życie. Jest to gratka dla pasjonatów stylu retro. Modne postarzane baterie umywalkowe pełnią istotną rolę praktyczną. Jednak równie ważne są w tym wypadku kwestie estetyczne.

Drobne, choć wyraźne elementy wyznaczają zwykle styl i klimat całej aranżacji. Obecnie zarówno w dużych, jak i małych sklepach zajmujących się sprzedażą tego typu akcesoriów znaleźć można wiele modeli w różnych ciekawych wizualnie wariantach.