72godziny.pl

Dzięki praktycznym wodoodpornym materiałom wierzchnim można zorganizować skuteczne okrycie ochronne znajdujące wiele zastosowań w życiu codziennym. Plandek używa się przede wszystkim do aut ciężarowych, maszyn oraz zbiorników wykorzystywanych w rolnictwie, zadaszeń ogrodów, łodzi, a także mniejszych budynków gospodarczych.

Cechy plandeki do przyczep?

Plandeka na lodzi umieszczonej na przyczepieDecydując się na tego typu rozwiązanie, warto pamiętać o tym, by wybierać jedynie wysokiej jakości certyfikowane tkaniny, które zapewnią dobrą ochronę przed opadami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Posiadanie przyczep samochodowych, akcesoriów towarowych czy ogrodów wiąże się zwykle z koniecznością zapewnienia im dobrego okrycia, które spełni funkcję zabezpieczającą. Najlepszą opcją w większości takich przypadków okaże się z pewnością wytrzymała plandeka. Jest to zazwyczaj płachta materiału o stosunkowo dużych wymiarach, której głównym zadaniem jest ochrona towarów przed przemoczeniem. Do wyboru jest wiele wariantów plandek, a różnice między nimi związane są najczęściej z tkaniną wykonania produktu. Do najbardziej popularnych zaliczyć można gumowaną bawełnę, len oraz włókna syntetyczne nasączana warstwą substancji hydrofobowej. Często posiadają one tył otwierany na paski oraz oczka do gumowanych linek.

U większoMaszyna rolnicza z plandekąści producentów tego typu produktów zamówić można także wariant otwierany przodem lub bokiem. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku plandeki do przyczep rolniczych. Jedną z najczęściej wykorzystywanych tkanin do produkcji takiego asortymentu jest brezent. To on zapewnia właściwą ochronę zarówno przed deszczem i gradem, jak i przed zbytnim przegrzaniem się towaru. Niezwykle istotną rolą plandek przyczepowych jest to, że umożliwiają sprawne przetransportowanie ładunku o większej wysokości, który zdecydowanie przekracza poziom tradycyjnej burty. Dzięki temu proste staje się też zwiększenie przestrzeni ładunkowej. Plandeką można zabezpieczyć więc nie tylko każdą przyczepę samochodową, ale także rolniczą o dowolnych gabarytach. Nabycie funkcjonalnych plandek zapewnia odpowiedni poziom podparcia i ochrony w zetknięciu się towaru na przyczepie z podmuchami porywistego wiatru lub intensywnego deszczu. Dzięki nim całe konstrukcje są sztywne. Dodatkowym wsparciem z pewnością okaże się też zastosowanie stelaży z desek, co znacznie ułatwi np. załadunek w części bocznej przyczepy.

Obecnie istnieje duży wybór plandek, a każda firma produkująca mobilne zadaszenia zapewnia tego typu produkty w wielu wymiarach i materiałach. Do niemal każdej przyczepy towarowej można dobrać odpowiednią wysokość i szerokość plandeki.