72godziny.pl

Domy na kółkach lub konstrukcje w stylu holednerskim, które można wykorzystywać nielażnie od zastanej pory roku cieszą się ostatnimi laty coraz większą popularnością wśród turystów ceniących sobie spokój i niezależność w trakcie urlopów.

Dobrze wyposażone domki

 domki całoroczne mobilneTego typu wariant jest świetną alternatywą dla spędzania wakacji w drogich i często zatłoczonych w sezonie hotelach. Najczęściej są to parterowe budynki wykorzystywane w celach rekreacyjnych, choć mogą stanowić także stałe miejsce zamieszkania, które nie pochłania nawet w połowie tylu środków, ile potrzebne jest do wybudowania stacjonarnego domu. Najważniejszym walorem nowoczesnych domków mobilnych jest fakt, że z powodzeniem można podłączyć do nich zarówno instalacje elektryczną, jak i kanalizacyjną. Umożliwia to swobodne korzystanie z konstrukcji zarówno latem, jak i zimą. Kolejną zaletą jest także ich stosunkowo niska (w porównaniu z innymi domami do zamieszkania) cena, co dla wielu osób decydujących się na ten wariant stanowi przeważający atut. Najbardziej atrakcyjne domki całoroczne mobilne wyposażone są nawet w dwa pokoje, salon, aneks kuchenny oraz łazienkę. Posiadają też wydajne instalacje grzewcze na gaz lub prąd. Niewątpliwą zaletą tego typu konstrukcji mieszkalnych jest także fakt, że nie wymagają one najczęściej specjalnych pozwoleń na budowę.

 domki całoroczne mobilneDecyzja o postawieniu domku typu holender na własnej działce wymaga jedynie zgłoszenia. Prawo gwarantuje bowiem, że obiekty parterowe, których powierzchnia nie przekracza 35 metrów kwadratowych nie wymagają pozwoleń. Zgłoszenie ważne jest 120 dni, a tyle z całą pewnością pozwoli każdego posiadaczowi konstrukcji spędzić urlop w dogodnej lokalizacji. Walorem takiej opcji jest również to, że nie trzeba być właścicielem działki, by postawić na niej nowoczesne domki niestacjonarne. Jednym z ich największych plusów jest też fakt, że zapewniają lokatorom miły i przytulny klimat. Można urządzić je w sposób zgody z indywidualnymi preferencjami bez zagracania przestrzeni, czyniąc ich wnętrza niezwykle funkcjonalnymi. Całoroczny wariant domów mobilnych, do produkcji których wykorzystywane są nowoczesne materiały zapewnia optymalne chłodzenie latem i ogrzanie wnętrza zimą. Dla bardziej wymagających osób możliwe jest także zamontowanie klimatyzacji. Jest to doskonała, ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla domku wykonanego z drewna lub konstrukcji murowanych.

Dają one także wiele możliwości modnego urządzenia wnętrza, dzięki czemu w każdym z domków można zaprowadzić oryginalny design i ozdobić wedle własnych preferencji estetycznych.

Więcej o domach na stronie https://pphomes.pl/