72godziny.pl

Szeroka gama rozwiązań technicznych dotyczących ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pozwala na zastosowanie rozwiązań niedostępnych na rynku jeszcze kilka lat temu. Zastosowanie tradycyjnych kaloryferów ściennych, podłączonych do centralnego pieca, było praktykowane w Polsce latami.

Klimakonwektor lepszy od klimatyzacji

klimakonwektor kanałowy	Transfer nowoczesnych technologii z Zachodu wprowadził do obrotu nowe rozwiązania, przyczynił się również do rozwoju krajowych koncepcji, w niczym nie odbiegających jakością i pomysłowością od europejskich liderów rynku. Powszechne stało się używanie w domach i biurach klimatyzacji, grzejników konwektorowych i innych rozwiązań, pozwalających skuteczniej i precyzyjniej zarządzać procesami ogrzewania, zwiększyć jego efektywność i ograniczyć koszta zużycia energii cieplnej. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tych urządzeń, zgrabnie komponujących się z wystrojem mieszkań. Jednym z najciekawszych rozwiązań oferującym doskonałe właściwości grzewczo – chłodnicze, połączonymi z wprost nieograniczonymi możliwościami zabudowy, jest klimakonwektor kanałowy z wentylatorem. Swoją funkcję grzewczą i chłodniczą realizuje dzięki podgrzewaniu i skraplaniu schłodzonej wody, co jest głównym czynnikiem odróżniającym go od tradycyjnej klimatyzacji, operującej czynnikami szybkowrzącymi, na przykład freonem.

klimakonwektor kanałowy	Klimakonwektory dynamiczne, a więc te posiadające wentylatory, są efektywniejsze i potrafią zapewnić szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury niż klimakonwektory pasywne, różniące się nieco budową i zasadą działania. Ze względu na montaż, mamy do wyboru urządzenia ścienne, podwieszane (sufitowe) i podłogowe, kanałowe. To właśnie te ostatnie, głównie ze względu na estetykę i walory użytkowe, zdobywają najszybciej entuzjastów. Możliwość umieszczenia systemu grzewczo – chłodniczego w podłodze, w odpowiednich konstrukcjach kanałowych pokrytych estetycznie zaprojektowanymi kratkami lub żeberkami, stanowi istotny przełom w domowych projektach. Do wyboru są klimakonwektory kanałowe z wentylatorami posiadające wyłącznie funkcję grzewczą lub chłodniczą, ale również instalacje obsługujące obydwa warianty w jednej konstrukcji. To ogromna przewaga klimakonwektorów nad tradycyjnymi systemami grzewczymi używanymi w Polsce, opartych na centralnym piecu i grzejnikach ściennych; również tradycyjne klimatyzatory nie mogą się równać, tak pod względem estetycznym, jak i wachlarza zastosowań.

Jeśli więc zastanawiają się Państwo jaki system grzewczo – chłodniczy wybrać do obsługi mieszkania lub domu, i względy estetyczne i użytkowe są priorytetem, to klimakonwektory kanałowe są z pewnością opcją godną bliższego przyjrzenia się systemom oferowanym na rynku.