72godziny.pl

Jakie wybrać okna do domu? – to pytanie zadaje sobie mnóstwo osób aranżujących remont, bądź robiących go. Przemyślanie zakupione okna są głównie ergonomiczne, wytrzymałe a także służą w domu przez wiele lat. W starych budynkach, nadal zauważyć można okna Katowice wyprodukowane z drewna dębowego. Materiał ten był zwykle stosowany, głównie przez cechy, jakie ma.

oknoOdpowiednio zabezpieczone drewno użytkuje się kilkanaście lat, ma dobry wpływa na zdrowie, dzięki zawartości olejków eterycznych, oraz jest skutecznym izolatorem akustycznym i termicznym. Ponadto, drewno jest klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody, poza tym, dodaje kunsztownego wyglądu każdemu pomieszczeniu.W teraźniejszych czasach rzadziej wykorzystuje się okna z tego materiału, albowiem są znacznie droższe, tak pod względem nabycia, jak i pielęgnacji. W różnorodnych sklepach, bez różnicy na to, czy to Katowice, czy Kraków, największy wybór ma się przy wyborze okien z PVC. Warto przy okazji wyjaśnić, jaka jest różnica między PVC, PCV a PCW, albowiem osoby śledzące ofertę z oknami z pewnością się na nie natkną. Wszystkie te skrótowce oznaczają jedną substancję chemiczną – polichlorek winylu. PVC jest skrótowcem właściwym, a PCW spolszczonym, jakkolwiek, najczęściej spotykana jest PCV, która tak naprawdę powstała w wyniku pomyłki. Okna z tego tworzywa są znacząco mniej kosztowne od drewnianych odpowiedników, lecz to też zależy od ilości profili, tafli szkła i innych dodatkowych opcji. Przy wybieraniu okien, są dane techniczne, na które powinno się skierować szczególną uwagę, bez względu na to, z jakiego tworzywa wybierzemy okna.

Należą do nich między innymi: stopień izolacji cieplnej i dźwiękowej, rodzaj odporności na wilgoć (która przemawia na korzyść okien PCW, ponieważ drzewo ulec może wypaczeniu) a także szczelność. Kierując uwagę na te elementy, a nie promocję czy cenę okien, która może być bardzo zróżnicowana, zapewnimy sobie produkty służące przez wiele lat.

Artykuł napisany dzięki pomocy adex-okna.pl