72godziny.pl

Strefa wypoczynkowa stanowi najczęściej centrum każdego domu. To tam po ciężkim dniu spotyka się ze sobą cały rodzina, aby zrelaksować się, porozmawiać, poczytać książkę. Warto więc zadbać o odpowiednie meble, które bez problemu wprowadzą oczekiwany poziom komfortu do pomieszczenia.

Wybór skórzanych mebli wypoczynkowych

meble wypoczynkowePrzy doborze mebli powinniśmy wziąć pod uwagę styl, w jakim zamierzamy wykończyć wnętrze, ale równie ważne jest to, aby meble wypoczynkowe wykonane były z naprawdę dobrego materiału. Powinien on zapewnić oczekiwaną trwałość i wytrzymałość, odznaczać się walorami estetycznymi, ale równie ważne jest łatwe czyszczenie. Wiele osób zastanawia się więc nad meblami wypoczynkowymi ze skóry. Czy to jest dobry wybór? Skóra jest przecież materiałem wymagającym w utrzymaniu. Tylko jej właściwa konserwacja zapewni atrakcyjny wygląd na długi czas. Uważa się, że skórzane meble powinno się konserwować aż co 4-6 miesięcy, a więc dwa lub nawet trzy razy do roku! Wypada więc zaopatrzyć się w dobre środki pielęgnujące, które pozwolą nam na skuteczne usuwanie plam czy innych zabrudzeń z takich mebli. Ponadto zabezpieczy je przed pękaniem oraz wysychaniem skóry.

meble wypoczynkoweRównocześnie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że meble ze skóry nie tylko łatwo się brudzą, ale też odbarwiają. Najczęściej takie odbarwienia pojawiają się na granicy szwów, dlatego aby nie dopuścić do zaniedbania powinniśmy pamiętać o tym, aby nie ograniczać się jedynie do okresowej konserwacji, a raz w tygodniu przecierać skórzane meble, aby codziennie wyglądały one estetycznie. Ale meble wypoczynkowe ze skóry to nie same trudne kwestie, to także wiele zalet. Przede wszystkim wymienia się tutaj ich elegancki wygląd – potrafią sprawić, że każde wnętrze stanie się ekskluzywne, doskonale komponują się z drewnianymi podłogami. Do tego wszystkiego skóra to materiał naturalny, który jest odporny na wnikanie do środka struktury alergenów oraz kurzu, dlatego nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Także dym tytoniowy się w takie meble nie wchłania. Niestety należy wziąć pod uwagę także to, że skórzane meble wypoczynkowe potrafią sporo kosztować, nie każdy może sobie pozwolić na ten wydatek.

Powinniśmy więc zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze – czy uzyskanie eleganckiego wyglądu pomieszczenia oraz wyjątkowego komfortu (takie kanapy skórzane są zawsze przyjemnie miękkie!), czy może wolimy gorszą jakość, ale za to niższą cenę? Z pewnością wśród nas znajdą się zwolennicy obu rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że często w sklepach meblowych natrafimy na atrakcyjne promocje na wyroby ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *