72godziny.pl

Domy pasywne są budynkami, które wykazują wiele cech energooszczędnych, a poza tym korzystają z odnawialnych źródeł energii, to wytwarzania własnej. A więc można mówić, że domy pasywne to domy ekologiczne, a co ekologiczne to w obecnych czasach jest bardzo modne.

Drzwi wewnętrzne są ważne!

drzwi wewnętrzneDomy pasywne korzystają z wielu rozwiązań, które sprawiają, że mieszkanie w takim domu jest przyjemnością. Jednym z takich rozwiązań jest mechaniczna wentylacja. Taki rodzaj wentylacji zapewnia zawsze dostawy świeżego powietrza w temperaturze panującej w danym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu takiej technologi komfort życia w takim domu pasywnym na pewno się zwiększa. Poza tym w domach pasywnych korzysta się z wielu innych urządzeń, jak na przykład pompa ciepła. Popa ciepła jest urządzeniem, które wytwarza ciepło poprzez energie czerpaną z gruntu, wody lub powietrza. Bardzo często pompy ciepła łączy się z ogrzewaniem podłogowym. Poza tym w domach pasywnych można ogrzewać wszystkie pomieszczenia przy pomocy kominka, znajdującego się w salonie. Służą do tego kominki powietrzne lub kominki z płaszczem wodny. Te pierwsze wykorzystując instalacje powietrzną, a te drugie działają na podobnie zasadzie jak centralne ogrzewanie. Także domy pasywne powinny posiadać odpowiednią stolarkę. Warto jest na przykład skorzystać z usług Wrocławskiej firmy, które oferuje okna i drzwi z montażem dlatego drzwi wewnętrzne powinny być idealne.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wiemy wtedy, że takie okna oraz drzwi są odpowiednio zamontowane, a co za tym idzie wyeliminowane zostały mostki termiczne w naszym domu pasywnym. Dana firma z Wrocławia zajmuje się także sprzedażą oraz montażem takich elementów jak drzwi techniczne, czy też drzwi wewnętrzne.