72godziny.pl

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek. Ze względu na to, że brodzik jest mniejszy niż wanna to oczywiście można je zamontować niemalże wszędzie. Nawet najmniejsza powierzchnia łazienkowa się tu sprawdzi. Jednak nowoczesne kabiny są nie tylko praktyczne, ale też atrakcyjne wizualnie.

Często wybierane kabiny prysznicowe

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneMają różne formy, kolory, a także ciekawe opcje takie jak masaż biczami wodnymi, czy funkcję sauny. Dzięki temu kabiny są coraz częściej wybierane przez konsumentów. W jakie warianty można zainwestować i nie żałować? Modne kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątne na pewno będą często wybierane. Brodzik prostokątny czy kwadratowy sprawia, że jest więcej miejsca do kąpieli, niż przy brodzikach półokrągłych. Poza tym taką kabinę można zamontować nie tylko w rogu łazienki, ale na dowolnej ścianie. Kabiny kwadratowe i prostokątne mają różne opcje otwierania drzwi. Te półokrągłe muszą mieć przesuwne drzwi rozsuwane na dwie strony. Te nowoczesne mają jedno skrzydło drzwiowe, które ,,chowa” się za ścianką, jak również drzwi uchylne, takie jak do pokoju. Warto zwrócić uwagę na kolor zabudowy kabiny. Dawniej były tylko te białe.

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneBiel to oczywiscie kolor uniwersalny, ale też nudny. Nowoczesne kabiny mają często krawędzie i brodziki czarne, czy złote. W ten sposób lepiej wpasowują się w klimat łazienki glamour czy monochromatycznej. Również szyby w kabinie nie muszą być jedynie z lekko matowego szkła lub całkiem przeźroczyste. Modne jest na przykład szkło mleczne jak również kabiny ze wzorami piaskowanymi na szkle. Mogą to być wzory geometryczne np. paski, jak również wzór bąbelków, czy kropelek. Dzięki temu kabina będzie ozdobą każdej łazienki. Warto rozróżnić też kabiny w pelnej zabudowie od samej konstrukcji kabiny. Są kabiny gotowe do instalacji w łazience, posiadające wszystko co trzeba. Mają jednolitą konstrukcję, brodzik, ścianki i sufit połączony, a także baterie prysznicowe w zestawie. Druga opcja to brodzik i ścianki prysznicowe, gdzie baterię kupuje się osobno i mocuje do ściany. Pierwszy rodzaj może mieć wbudowane dysze do masażu wodnego, radio, funkcję sauny, półki na kosmetyki, czy wiatraczek. Drugie zaś dają więcej możliwości personalizacji, bo osobno dokupuje się baterie i inne akcesoria prysznicowe.

Jak widać jest wiele interesujących opcji jeśli chodzi o zakup kabiny prysznicowej. Dobra kabina natryskowa do łazienki będzie przede wszystkim współgrała z wystrojem całego pomieszczenia, ale będzie także pozwalała na komfortową kąpiel dla każdego.

Poczytaj więcej na stronie https://www.njarmatura.pl