72godziny.pl

Monitoring AHD cieszy się obecnie dużą popularnością i powoli wypiera inne systemy. Stało się tak, ponieważ jako jedyny może zaoferować najwyższą jakość przesyłanego obrazu. Jest to jakoś full HD, a więc taka, jaką mamy w telewizorach, chociaż jest to jedynie system monitoringu przemysłowego.

Kamery AHD od dobrego producenta

kamery ahd Jednakże jakość obrazu i w tym wypadku jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu możemy ujrzeć nawet najmniejszy szczegół, co czasem jest istotne. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś chce dokonać kradzieży roweru przypiętego do stojaka na osiedlu. Nie zrobi tego, ponieważ kamera go wystraszy – sam widok kamery działa na wiele osób jak straszak, rezygnują one więc z wykonywania czynów zabronionych. Jednakże nawet jeśli dojdzie do takiej kradzieży, dzięki kamerze AHD uzyskujemy wysokiej jakości obraz i widoczne są wszelkie detale – zobaczymy kolor bluzy osobnika, jak i nawet wyraz jego twarzy. A jeśli przyjechał samochodem, dzięki zarejestrowanemu wideo będziemy mogli spisać numer rejestracyjny jego pojazdu, a wówczas znalezienie danej osoby przez policję będzie już dziecinną igraszką. Ważne jednak, aby kamery ahd do monitoringu pochodziły od sprawdzonego producenta, tylko wówczas będziemy mieć pewność ich wysokiej jakości.

kamery ahd Zazwyczaj producenci oferują kamerę, która pozwala na pracę w dwóch trybach, nie tylko w tym AHD, ale także w trybie analogowym. Zależy to od preferencji użytkownika. Bardzo ważne jest to, jaka matryca została zastosowana w danej kamerze, a także procesor obróbki sygnału. Najlepiej jest zdecydować się na kamerę z podzespołami, które umożliwiają redukcję szumów oraz podbijanie czułości. To jeszcze lepiej wpłynie na jakość obrazu. W ofertach producentów znajdziemy kamery kopułowe oraz tubowe. Te pierwsze dają obraz z każdej strony, natomiast kamery tubowe tylko z tego miejsca, w które są skierowane. Szeroki wybór kamer AHD w ofertach producentów sprawi, że bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego do danego zastosowania. Taki monitoring może być montowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Nie ma tutaj obaw także że obraz nie będzie widoczny nocą – systemy posiadają tryb pracy dzień / noc.

Jak widać, producenci zadbali naprawdę o wszystko. Dlatego taki monitoring z kamerami AHD sprawdzi się zarówno na terenie osiedla prywatnego, terenu firmy, jak i wewnątrz budynków. W ten sposób zwiększony zostanie poziom bezpieczeństwa i unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji czy przestępstw. Bez wątpienia jest to rozwiązanie godne uwagi, o czym informuje wielu zadowolonych klientów.