72godziny.pl

Jeśli chcesz wprowadzić odrobinę świeżości do twojego ogrodu i salonu, trafiłeś idealnie.

Postaram się zaproponować ci kilka wspaniałych pomysłów na polepszenie jego wyglądu za pomocą stylowych dodatków. Ku mojemu zdziwieniu, rzeźby ogrodowe znacznie zyskują na popularności. Przez długi czas były one uznawane za największy przykład kiczu znany człowiekowi. Chyba każdy z nas, widząc w ogrodzie porcelanowego krasnala śmieje się po cichu. Moda jednak stale się zmienia. Nowoczesne rzeźba plenerowa to idealny sposób na nadanie ogrodowi oryginalności. Decydując się na nie należy jednak zwrócić uwagę na to, czy będzie pasowała do reszty naszego ogrodu.

Rzeźby ogrodowe w nowoczesnym stylu nie będą dobrym wyborem dla ogrodu klasycznego. Są one wykonywane z różnych materiałów, najczęściej stopów metali. Najmodniejszym obecnie wykorzystywanym materiałem jest stal nierdzewna. Ma ona nie tylko bardzo praktyczne zastosowanie, ale też posiada pewne walory estetyczne, pożądane zwłaszcza przy domach urządzonych w stylu nowoczesnym. Donice ze stali nierdzewnej i nowoczesne wazony do salonu wspaniale prezentują się w przestrzennych pomieszczeniach.

Nie należy jednak przesadzać z ich ilością, gdyż stracimy wtedy efekt minimalizmu. Niezbędne będą odpowiednio dobrane meble. Ławy do salonu powinny być dobrane w sposób, który nie będzie kontrastował zresztą wystroju. Powinniśmy zrezygnować z zasłon i firanek na rzecz rolet lub żaluzji. Chodzi tutaj nie tylko o względy estetyczne, ale też funkcjonalność pomieszczenia. Donice ze stali nierdzewnej wspaniale prezentują się w każdym salonie. Niepowtarzalny klimat mieszkania można uzyskać przez odpowiednie oświetlenie.

Jednym z najlepszych sposobów na jego utworzenie jest wykorzystanie diod LED. Dzięki zastosowaniu elektroniki dają one możliwość regulacji koloru i natężenia światła za pomocą bezprzewodowego pilota. Jeśli zależy ci na zrobieniu wrażenia na twoich gościach, możesz ustawić nawet światło zmieniające się samoczynnie. Panele LED można zastosować też do oświetlenia wnętrza szaf, co ułatwia korzystanie z nich w ciemności.