72godziny.pl

Jakość wykorzystanych materiałów budowlanych, ich odpowiednie dobranie sprawia, że budynek jest bardziej komfortowy, trwalszy i dobrze się prezentuje. Jednocześnie, dobrej jakości materiały zapewniają niższe koszty eksploatacyjne, ponieważ konstrukcja nie wymaga częstych remontów.

Ocieplanie pianką w Białymstoku to inwestycja

ocieplanie piankąBardzo ważna jest odpowiednia izolacja.Nowoczesne izolacje natryskowe zapewniają bardzo wysoką szczelność. To wiąże się zaś z obniżeniem strat ciepła. Warto pamiętać, że najwięcej ciepła tracone jest przez fundamenty oraz dach. Dlatego warto zadbać o ocieplanie poddasza pianką. Ten sposób coraz częściej stosowany jest nie tylko w nowych, energooszczędnych domach, ale także w remontowanych budynkach. Pianka nie obciąża nadmiernie konstrukcji, aplikowana jest za pomocą metody natryskowej. Izolacje natryskowe są wydajne. Oszczędność materiału i szybki, prosty sposób nałożenia pianki poliuretanowej sprawiają, że taka inwestycja nie wymaga ponoszenia ogromnych kosztów. Pianka PUR jest droższa niż płyty styropianowe i wełna mineralna, ale całkowity koszt inwestycji i późniejsze oszczędności eksploatacyjne szybko wyrównują te różnice.Nie wszyscy właściciele domów i innych budynków zdają sobie sprawę, że około 10-25 procent energii cieplnej jest tracone przez dach. Ocieplanie pianką-białystok poddasza sprawi, że współczynnik ten spadnie do prawdziwego minimum.

Pomieszczenia staną się bardziej komfortowe, cieplejsze. Szybko powinniśmy zauważyć niższe rachunki za ogrzewanie. Pianka to także doskonała hydroizolacja, co zabezpieczy pomieszczenia urządzone na poddaszu przed wilgocią. Materiał ten wyróżnia się bardzo niską nasiąkliwością.