72godziny.pl

Czasami zależy nam na ty, aby w szybki i bezpieczny sposób zabezpieczyć pewne towary znajdujące się na terenie zewnętrznym naszej firmy. Kiedy mają one zalegać zaledwie kilka dni, sprawa nie wymaga większego zaangażowania, ponieważ wystarczy okryć materiały lub produkty grubą, szczelną folią, którą dociska się do podłoża cegłami, deskami lub innymi, ciężkimi przedmiotami. Jednak w sytuacji, kiedy czas przechowywania ma być nieco dłuższy, a budowa nowego, trwałego obiektu nie może być zrealizowana, inwestorzy szukają innego rozwiązania.

Hala namiotowa jako magazyn

trwałe hale namiotowe magazynoweDoskonałym rozwiązaniem tego problemu są trwałe hale namiotowe magazynowe. Konstrukcja tego typu jest bardzo trwała i doskonale ochroni nasze materiały przed czynnikami atmosferycznymi lub wzrokiem ciekawskich gapiów poruszających się drogami biegnącymi obok naszego przedsiębiorstwa. Co sprawia, że konstrukcja jest tak innowacyjna? Mają na to wpływa dwa podstawowe materiały, które zostały użyte do jej produkcji. Pierwszą z nich jest aluminium. To właśnie stelaż z tego metalu podtrzymuje całą halę, zapewniając jej stateczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowania. Cała nośna rama jest projektowana niezwykle szczegółowo na podstawie niezbędnych obliczeń statycznych. Dzięki temu zarówno inżynierowie, jak i użytkownicy, mogą mieć pewność, że konstrukcja sprosta nawet najdziwniejszym zmianom pogody.

trwałe hale namiotowe magazynoweUzyskanie dużych rozpiętości jest możliwe dlatego, że zwykle kształtowniki walcowane na zimno, zostały połączone w bardziej skomplikowane segmenty. Tak zwane wiązary jeszcze lepiej radzą sobie z przenoszeniem obciążeń na nawet sporych rozpiętościach, co sprawia, że hala namiotowa może uzyskiwać znaczne wymiary. Drugim, jakże istotnym materiałem jest plandeka. Najczęściej wykonuje się ją z tworzywa sztucznego, na przykład polichlorku winylu wzmocnionego specjalnym, bardzo wytrzymałym włóknem szklanym. Takie rozwiązanie materiałowe pozwala na to, aby plandeka była bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wiatru, wody oraz mrozu.

Dodatkowo, niektórzy producenci dodają do niej specjalną powłokę, której zadaniem jest zabezpieczenie cienkowarstwowego tworzywa przed działaniem promieniowania UV i podczerwonego. Dużą zaletą namiotowych hal magazynowych jest łatwość i szybkość ich montażu. Na rynku istnieją firmy, które oferują nie tylko produkcję, ale również montaż poszczególnych segmentów hali. Dzięki temu cały proces przebiega jeszcze sprawniej, a profesjonaliści dają gwarancję, że wszystkie elementy zostały zainstalowane prawidłowo, zgodnie z zaleceniami projektanta.