72godziny.pl

Szkło stanowi podstawowy materiał stosowany w nowoczesnym wykończeniu wnętrz. Stosowane jest do produkcji szklanych drzwi, szaf przesuwnych, kabin prysznicowych, a także do wykonywania paneli szklanych, które obecnie cieszą się naprawdę dużą popularnością. Z powodzeniem mogą być traktowane jako dekoracja fragmentu ścian czy frontów meblowych.

Grafika na panelach szklanych

panele szklaneNadają się zarówno do kuchni, jak i innych pomieszczeń – przedpokoju, sypialni czy salonu. Oczywiście aby mieć pewność, że takie panele szklane będą wytrzymałe i trwałe, powinniśmy złożyć zamówienie w dobrym zakładzie szklarskim, przystosowanym do wykonywania tego typu wyrobów. Do stworzenia grafiki na szkle konieczne są bowiem specjalne urządzenia do przeprowadzenia laminowania, czyli procesu technologicznego, który pozwala na zadrukowanie folii pokrywającej szklany panel. Na takim szklanym elemencie można umieścić dowolną grafikę, która na pewno będzie charakteryzować się najwyższą jakością, jeżeli operator maszyny do laminowania dobrze wykona swoją pracę. Musi on bowiem kontrolować konkretne parametry procesu – czas oraz ustaloną temperaturę. Wykonane w ten sposób panele szklane charakteryzują się naprawdę oryginalnym, pięknym wyglądem.

panele szklaneW zależności od grafiki, pozwalają one na wprowadzenie dowolnego, niesamowitego klimatu do każdego pomieszczenia. Jeśli zależy nam na przykład na wprowadzeniu romantycznej atmosfery do sypialni, panele szklane w Sopocie będą dobrym wyborem – umieszczona na nich delikatna, zmysłowa grafika na przykład płatki róż, wyzwoli wiele emocji. Takie panele szklane są także dobrym wyborem do kuchni, jeżeli poszukujemy czegoś, co ożywi wnętrze. Decydując się na energetyczną grafikę, na pewno nabierzemy sił do realizacji najbardziej szalonych przepisów z książki kucharskiej. Chwała temu, kto wymyślił technologię druku na szkle! To dzięki temu zyskaliśmy tak wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli zależy nam na tym, by stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju – dzięki szklanym drzwiom z nadrukiem lub panelom szklanym, jest to jak najbardziej możliwe! Oczywiście szkło można zdobić także na inne sposoby – – na przykład stosując metodę piaskowania, możliwe jest uzyskanie matowego wzoru.

To pomysł idealny do eleganckich, klasycznych wnętrz. Oczywiście zakłady szklarskie oferują dalej swoje standardowe usługi, jak na przykład szlifowanie elementów szklanych. Bez wątpienia, jeśli znajdziemy dobrego producenta wyrobów szklanych, wszelkie prace ze szkłem zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie. Bardzo często możemy liczyć także od razu na profesjonalny montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *