72godziny.pl

Jako absolwent architektury wnętrz zastanawiałem się jak osiągnąć powszechnie rozumiany sukces. Nie miałem pojęcia co mógłbym tak naprawdę robić. Pewnego dnia stwierdziłem, że założę własną firmę z kolegami.

Pielęgnacja ogrodów w Gdańsku to moja usługa

pielęgnacja ogrodówPoznaliśmy się na zajęciach i mieliśmy do siebie już pewne zaufanie. Na dodatek każdy z nas znał swoje możliwości i wiedział na co go stać. Ja postawiłem na zakładanie ogrodów barokowych. Na rynek lokalny wybraliśmy trójmiasto. Tam było dla nas naprawdę bardzo mało konkurencji. Również chciałem aby nasze lokum znajdowało się w centrum Gdańska. Zawsze chciałem tam mieszkać. Na początku naszymi klientami byli właściciele sporych posiadłości. Oni chcieli abyśmy dla nich sporządzili replikę stylu barokowego. Projektowanie ogrodów związanych z historią zawsze było dla nas wielkim wyzwaniem. Każda alejka, skalniak, roślina oraz fontanna musiały być ponownym odzwierciedleniem. Jako architekci nie baliśmy się podejmowanych przez nas wyzwań. Również wiedzieliśmy jak zmodyfikować projekt aby był bardziej funkcjonalny. Pielęgnacja ogrodów-gdańsk również znajdowała się w naszym zakresie. Nawadnianie tak naprawdę było ważną podstawa każdego naszego działania. Każdemu styl barokowy kojarzył się ze spacerującymi po nim damami ubranymi w wielkie i klasyczne suknie. Naszymi kolejnymi klientami były osoby związane z urzędami miast. Czasami muzea chciały się na czymś poprzeć. Od czasu do czasu każdy z pracowników mojej firmy wyjeżdżał na szkolenia do Francji.

To stamtąd można było wziąć jeszcze więcej wskazówek. Co roku organizowano spotkania z bardzo dobrymi specjalistami. Dzięki temu można było się nauczyć nowych atrakcyjnych rzeczy. Nasza branża stale się rozwijała i trzeba było poszerzać ją o jeszcze nowsze usługi.