72godziny.pl

Mój mąż nienawidzi upałów i bardzo źle je znosi. Do tego jest alergikiem i ma problemy z płucami. Nasze miejsce zamieszkania, czyli śląskie Katowice, niezbyt mu pod tym względem służą.

Rekuperacja w Częstochowie i czyste powietrze

rekuperacjaPlanujemy budowę domu w świętokrzyskim, niedaleko Kielc, ale do wprowadzenia się zostały nam co najmniej dwa lata. Będziemy mieć tam rekuperacja częstochowa, więc jakość i czystość powietrza będą na wysokim poziomie. Postanowiłam jednak  już teraz pomóc mężowi. Pewnego dnia, kiedy wyjechał w delegację, ściągnęłam do naszego mieszkania speców od instalacji klimatyzatorów. Kupiłam to urządzenie już wcześniej i tylko czekało na montaż. Kiedy mąż wrócił po trzech dniach, zmęczony wysokimi upałami, powitał go przyjemny chłód w mieszkaniu i świeże, czyste i nawilżone powietrze. Rzadko widywałam go takiego szczęśliwego jak wtedy, kiedy mógł spokojnie oddychać i nie męczyć się przy ponad trzydziestu stopniach, jakie jeszcze tydzień wcześniej mieliśmy w mieszkaniu. Klimatyzator okazał się idealnym pomysłem na prezent dla niego. Teraz wciąż nie może się nim nacieszyć i nie lubi nawet wychodzić z domu, ponieważ to tutaj czuje się najbardziej komfortowo. Nie musimy już otwierać okien, więc nie cierpi z powodu pyłków w powietrzu, a przy wysokich temperaturach możemy spać spokojnie i żyjemy zupełnie normalnie.

Uważam, że klimatyzator okazał się świetnym pomysłem na prezent. Nie był tani, ale sprawdza się idealnie w swojej roli i nie zamieniłabym go na nic innego.