72godziny.pl

Domy drewniane cieszą się dużą popularnością, ponieważ obecna technologia pozwala zabezpieczyć je w taki sposób, że ich konstrukcje nie butwieją ani nie gniją, mimo iż są nieustannie narażone na negatywne czynniki atmosferyczne. Nic więc dziwnego, że znajduje się coraz więcej osób, które na swojej posesji chcą postawić drewniany dom na konstrukcji szkieletowej.

Planowanie i budowa domu drewnianego

doświadczony producent domów drewnianych z WarszawyKażdy doświadczony producent domów drewnianych z Warszawy poinformuje nas o tym, że budowa musi być poprzedzona zdobyciem pozwolenia. Należy zatem sprawdzić w wydziale architektury urzędu gminy, czy dostępny jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Uzyskują z niego wypis, dowiemy się, czy możliwa jest budowa – w przypadku braku planu, geodeta musi wykonać mapkę sytuacyjno-wysokościową, która posłuży do stworzenia projektu. Jeśli chodzi o samą budowę, tutaj do dzieła przystępuje producent, oczywiście po wypełnieniu przez nas wszelkich formalności. Domy drewniane w Warszawie są stawiane w stanie surowym zamkniętym lub w stanie deweloperskim. W pierwszym wypadku położony zostaje fundament oraz zamontowana zostaje konstrukcja drewniana. Cały obiekt izoluje się pod względem akustycznym, cieplnym oraz przeciwwodnym i przeciwwilgociowym. Przeprowadzane jest także wykończenie – w przypadku stropu stosuje się płytę 19 mm, a do wygłuszenia specjalne mapy z granulatu.

doświadczony producent domów drewnianych z WarszawyJeżeli projekt domu drewnianego zakładał obecność kominów – również wykonywane są one przez producenta, do ich wykończenia stosuje się tynk akrylowy lub płytkę klinkierową. Również montaż pokrycia dachowego przeprowadza producent, najczęściej stosuje się tutaj blachodachówkę. Stan surowy zamknięty zakłada także obecność orynnowania systemowego, okien oraz drzwi zewnętrznych, a także parapetów zewnętrznych. Jeżeli chodzi o stan deweloperski, są wówczas wykonywane także instalacje wodociągowo-kanalizacyjne, elektryczne oraz co. Usługa obejmuje również montaż drzwi wewnętrznych oraz przygotowanie podłoży pod montaż podłóg. Można zdecydować się także od razu na malowanie ścian. Taki dom nadaje się od razu do zamieszkania. Jak widać, warszawski producent domów drewnianych oferuje nam kompleksowe usługi. Możemy wybrać więc opcję, która bardziej nam odpowiada.

Marzenie o pięknym, drewnianym domku, w którym będziemy mogli mieszkać przez cały rok, szybko się ziści, ponieważ konstrukcje drewniane powstają w raptem dwa czy trzy miesiące. Jeżeli zależy nam na czasie, warto wybrać dom drewniany zamiast stawiania obiektu murowanego, co trwa o wiele dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *