72godziny.pl

Trudno wyobrazić sobie współczesną przestrzeń biurową bez recepcji, sali konferencyjnej czy klasycznych biurek, przy których często spędzamy znaczną część swojego dnia. Czy to możliwe, aby w pracy poczuć się „jak w domu”? Dzięki nowym trendom w designie użytkowym oraz kreatywnemu podejściu projektantów, alternatywne rozwiązania dedykowane przyczyniają się do redefinicji biura, które coraz chętniej ożywiamy roślinami, a czasem nawet decydujemy się na wprowadzenie ciekawych i unikatowych elementów dekoracyjnych, przywodzących na myśl komfort i domowy azyl.

Meble o zaskakującej formie

nowoczesne-meble-biuroZarówno nowoczesne projekty biurowców jak i przestrzenie adaptowane na miejsca pracy zaskakują inteligentnymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami, idącymi z duchem czasu oraz potrzebie stworzenia miejsca, które będzie dla nas czymś więcej, niż tylko biurkiem wyposażonym w niezbędne narzędzia pracy. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że w biurze spędzamy decydującą część swojego dnia, dlatego ważne jest, aby przestrzeń, w której będziemy dążyć do realizacji celi i wyzwań biznesowych sprzyjała kreatywności zarówno indywidualnej jak i zespołowej. Spersonalizowany projekt mebli biurowych przy współpracy z doświadczonym architektem wnętrz to świetne rozwiązanie, które może pomóc nam nie tylko w ergonomicznym zorganizowaniu miejsca pracy, ale również zdefiniowania misji naszej organizacji i struktury organizacyjnej, a także zbudowania tożsamości oraz charakteru projektowanego wnętrza. Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo rozwiązań dedykowanych nowoczesnym przedsiębiorcom- od minimalistycznych mebli gabinetowych, przez funkcjonalne wyposażenie sal konferencyjnych, recepcji aż po wygodne sofy i fotele wypoczynkowe, gdzie swobodnie będzie można odpocząć i zrelaksować się w trakcie przerwy.

Specjaliści na co dzień zajmujący się designem użytkowym sięgają po coraz ciekawsze środki wyrazu, prekursorskie meble na zamówienie zaskakują formą oraz wykorzystaniem ergonomicznych, naturalnych materiałów. Projektanci w swoich pomysłach decydują się m. in. na wykorzystując sękki czy pęknięcia w poszczególnych warstwach surowców oraz projekty produktów z palonego drewna, dzięki czemu każdy kolejny mebel jest unikatowy i wyróżnia się ciekawą strukturą oraz niespotykaną głębią koloru.

Przygotowując projekt przestrzeni biurowej w pierwszej kolejności warto skupić się przede wszystkim na potrzebach przyszłych pracowników. Zupełnie inaczej będziemy musieli zorganizować przestrzeń np. w studio fotograficznym czy nagraniowym, biurze konstruktorskim, a jeszcze inne kwestie okażą się istotne dla firmy specjalizującej się w branży PR lub reklamie.