72godziny.pl

Decydując się na wymianę szafek w kuchni, należy skupić się przede wszystkim na tym, jak chcemy je zastąpić. Najważniejszy jeszcze oczywiście wybór materiału, z którego zostaną one wykonane. Poza tym oprócz trwałości muszą pasować do danego wnętrza i stylistyki całego mieszkania.

Meble z dobrego drewna

meble kuchenne drewniane	Obecnie na rynku firmy, które zajmują się produkcją mebli, proponują wiele ciekawych rozwiązań, które mogą sprawdzić się w niejednej kuchni. Jednak trzeba brać pod uwagę to, że oprócz funkcjonalności i wygody, największą uwagę zwraca się na fronty szafek. To one dobierane są do konkretnego stylu i zapadają w pamięć. W związku z tym większość firm ma podstawowe meble, do których można dobierać odpowiedni przód. Sklepy branżowe mając bardzo duży asortyment, najczęściej zaopatrują się w wytrzymałe meble kuchenne drewniane. Jest to bardzo pożądany materiał, głównie ze względu na swoje właściwości. Nie ulega uszkodzeniom mechanicznym, jest trwały i łatwo się go czyści. Kiedy odpowiedni kształt szafek zostanie wybrany, należy przejść do frontów, które mają swoje własne nazwy. Pochodzą one głównie od drzew, w związku z tym spotyka się brzozę, która charakteryzuje się jasnymi wybarwieniami, które mogą osiągnąć kolor niemalże biały, a nawet żółtobeżowy. Na kolejnym miejscu znajduje się buk.

meble kuchenne drewniane	Bez problemu można używać się go w naturalnym stanie, jednak trzeba pamiętać, że deska pod wpływem pary wodnej różowieje. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by go pomalować na dowolny kolor. Równie popularny jest cedr, który cechuje się nieregularnym wzorem, na którym znajdują się oczywiście słoje. Co więcej, mimo wstępnej obróbki nadal wydziela zapach, który charakterystyczny jest dla naturalnego drewna. W kuchni można również zastosować deski tworzone z dębu. Z pewnością będą one bardzo wytrzymałe i przede wszystkim twarde. Zalecane jest, by przed użyciem wypolerować go woskiem pszczelim. Z kolei dużą elastycznością cechuje się jesion. Przy wybarwieniu osiąga kolor biały, który stopniowo może przechodzić w płowobrązowy. Oczywiście producenci zajmują się obróbką również takich drzew jak mahoń afrykański i amerykański, orzech armeński i europejski, czy sosna, wiśnia, a nawet makassar. Ostatnie z nich jest egzotyczne i głównie stosuje się je w bardzo dekoracyjnych kuchniach.

Nadaje im bardzo elegancki wygląd, szczególnie dzięki szarym i żółtym smugom, które obecne są na deskach. Wybór frontu mebli kuchennych jest bardzo ważny, ponieważ to on zapada w pamięć. Dodatkowo można go odpowiednio przyozdobić za pomocą gałek lub innych dodatków. Warto wybierać szafki drewniane, które dzięki swoim właściwościom bez problemu będą mogły służyć w każdym domu przez wiele lat.