72godziny.pl

Remontując dom, wiele osób skupia się przede wszystkim na odnowieniu ścian, które szybko się brudzą. Jednak pomalowanie ich farbą, nie zawsze uchroni je przed kolejnymi zabrudzeniami. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na produkcję paneli ściennych, które nie tylko odświeżają całe wnętrze, ale przede wszystkim są łatwe w czyszczeniu.

Panele ozdobne z różnych tworzyw

panele ozdobne na ścianę	Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów paneli, które sprawdzą się w niejednym domu. Muszą tylko zostać odpowiednio dobrane do stylu, w którym chce się urządzić dane pomieszczenie. Tworzy się je z różnych materiałów, jednak najbardziej popularne są płyty MDF. Wyróżniają się przede wszystkim lekkością i łatwością w montażu, który można wykonać samodzielnie. Sprawdzają się w korytarzach i salonach. Przy ich wyborze należy pamiętać, żeby unikać instalowania ich w pomieszczeniach, które narażone są na dużą wilgoć. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się do firmy i zamówić konkretny projekt, który nie zawsze może być dostępny w sklepie. W ten sposób wnętrze, w którym zostaną zastosowane, stanie się wyjątkowe. Równie popularny jest polimeryzowany chlorek winylu, czyli PCV. Bardzo dobrze sprawdzi się w kuchniach lub łazienkach, w których często obecna jest wilgoć i woda. W sklepach branżowych dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, w związku z tym nie ma problemu z dobraniem go do stylu całego pomieszczenia.

panele ozdobne na ścianę	Co więcej, łatwo usuwa się z niego zanieczyszczenia, więc spełnia swoją funkcję w domu, w którym na przykład obecne są zwierzęta. Panele ozdobne na ścianę salonu tworzone są również z drewna. Jest to bardzo trwały materiał, który idealnie wkomponuje się w klimat wiejski. Można wykorzystać go również do ukrycia obecnych na ścianach nierówności, czy trwałych uszkodzeń, których nie da się usunąć. Sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu i dodatkowo bardzo łatwo usuwa się z niego zabrudzenia. Innymi materiałami, z których tworzy się panele, są gips i beton. Idealnie wpasują się w minimalistyczną i surową aranżację wnętrz. Stosuje się je zazwyczaj w dużych przestrzeniach. Świetnie również imitują cegłę, która bardzo wyróżnia się na tle prostych ścian. Ciekawym rozwiązaniem jest również hartowane szkło. Nadaje ono każdemu pomieszczeniu ekskluzywny wgląd, a przede wszystkim odporne jest na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma również problemów w utrzymaniu go w czystości, wystarczy tylko wyposażyć się w ścierkę z mikrofibry i odpowiedni preparat.

Wybór paneli ściennych jest trudny, w związku z tym na samym początku warto, zapoznać się z rozwiązaniami, które proponują producenci. W ten sposób uniknie się wszelkich nieporozumień i pomyłek, a przede wszystkim urządzi wybrane pomieszczenie w oryginalny i ciekawy sposób.