72godziny.pl

Prywatność jest ważna chyba dla każdego. Nikt z nas nie chce przecież, aby ktoś obcy obserwował nas przez okna. Nic więc dziwnego, że w oknach pojawiają się firanki, zasłony czy też rolety, które mają nas chronić przed wzrokiem innych, gdy przebywamy w domowych pieleszach. Jeśli dopiero budujemy dom czy kupujemy mieszkanie, warto pamiętać o doborze odpowiednich rolet do okien.

Rolety okienne są estetyczne

materiałowe rolety okiennePrzy tym jednak bierzmy uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale i estetykę. Rolety to już nie jedynie wyrób użytkowy, lecz także dekoracyjny – mogą mieć wpływ na aranżację wnętrza, dlatego dobrze dobierzmy je do stylu pomieszczenia, aby stworzyć spójną całość, bez elementów gryzących się zresztą. Mówiąc o dekoracyjności rolet, najczęściej wiele osób ma przed oczami od razu rolety rzymskie. I faktycznie, to one są najbardziej estetyczne, dlatego w doskonały sposób mogą zastępować firanki lub zasłony. Takie rzymskie materiałowe rolety okienne swobodnie opadają wzdłuż okna, gdy są rozwinięte. W momencie podciągania, powstają poziome fałdy, które wyglądają naprawdę estetycznie. Podnosząc zaś roletę do samej góry, uzyskujemy swego rodzaju lambrekin, element prawdziwie dekoracyjny. Taką roletę obsługujemy za pomocą łańcuszka lub sznurka. To dobry wybór zarówno do małych, jak i dużych okien.

materiałowe rolety okienneW końcu rolety rzymskie dostępne są w szerokim wyborze rozmiarów, a przy tym wielu producentów proponuje także wykonywanie tego typu wyrobów na zamówienie indywidualne. Wówczas możemy zdecydować się na dowolny materiał, taki, który będzie pasował do naszego wnętrza. Warto jednak przy tym pamiętać, że lepiej sprawdzają się tkaniny lżejsze, gdyż nie ma problemów z ich ułożeniem. Możliwość indywidualnego zamówienia sprawia, że możemy na przykład wybrać wzór z poduszek czy kolor tapicerki – stworzymy w ten sposób harmonię we wnętrzu. Jeśli chodzi zaś o drugi rodzaj rolet materiałowych, a więc o rolety plisowane – działanie tych opiera się na prowadnicach oraz specjalnych profilach z materiałem. Dwa sposoby montażu sprawiają, że plisy mogą przesuwać się z góry do dołu lub na odwrót, jak też z prawej strony w lewą lub z lewej w prawą.

Ta ciekawa możliwość wyboru sposobu przesuwania sprawia, że takie plisy mogą być elementem ozdobnym pomieszczenia. Dzięki wykonaniu ich z poliestru, charakteryzuje je najwyższa jakość oraz trwałość, wraz z wytrzymałością. W dodatku szeroki wybór sprawia, że możemy bez problemu znaleźć plisy także do okien dachowych, okien trójkątnych czy trapezowych. Jak widać, opcji jest naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *