72godziny.pl

Prace wysokościowe wykonywane w branży budowlanej zawsze muszą być odpowiednio zabezpieczone. Nie chodzi tylko o odpowiednie kwalifikacje pracowników, którzy aby pracować na wysokości muszą przejść badania i szkolenia, ale także solidny sprzęt, który nie zawiedzie. Poza bezpieczeństwem musi dbać także o komfort i wystarczającą ilość miejsca dla całej ekipy.

Rusztowanie dla kilku osób

rusztowania szerokieDlatego tak trudno jest znaleźć właściwe rusztowania, które będą spełniały oczekiwania profesjonalistów. Poszukują oni rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb, z odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi spełnienie wszelkich norm budowlanych. Firmy budowlane nie mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu, który po kilku użyciach nie będzie się już nadawał do pracy. Tak samo jest z rusztowaniami, wybierają tylko takie konstrukcje, które zawsze można poszerzyć lub podwyższyć montując dodatkowe moduły. Jest to dla nich dużym ułatwieniem, a także pozwala znacznie zredukować koszty. Warto również wspomnieć o trwałości konstrukcji, która wykonana z aluminium wbrew pozorom jest bardzo solidna. Pozwala to na wykonanie modułów o niewielkiej wadze i rozmiarach, co znacznie ułatwia transportowanie sprzętu na inne place budowy. Producenci posiadają w swoich ofertach stabilne rusztowania szerokie pozwalające na jednoczesną pracę kilku osób, nie przeciążając płyty. Posiada ona dodatkowe wzmocnienia i większą odporność na ciężar.

rusztowania szerokieKażda platforma by spełniać wymogi bezpieczeństwa musi być antypoślizgowa oraz odporna na wilgoć, ponieważ rusztowania wykorzystuje się w różnych warunkach pogodowych. Warto wspomnieć, że dostępne są typy rusztowań zarówno dla ekip pracujących wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, dzięki czemu każda praca może być sprawnie wykonana. Sporo modeli posiada również rolki jezdne pozwalające zmienić położenie konstrukcji bez jej demontażu, nawet na nierównych powierzchniach. Całę rusztowanie można bardzo szybko zmontować i zdemontować, nie potrzeba do tego żadnych narzędzi, ponieważ moduły są ze sobą kompatybilne i odpowiednio zabezpieczone. Ekipy budowlane wykorzystują tylko takie sprzęty, które pozwalają im na szybkie i dokładne wykonywanie ich prac. Dzięki szerokim rusztowaniom mogą jednocześnie pracować na większej powierzchni i przyspieszyć termin wykończenia.

Poza tym nie muszą martwić się o swoje bezpieczeństwo, bo wiedzą, że sprawdzony dostawca posiada tylko produkty z najwyższej półki, które spełniają normy bezpieczeństwa. Jednorazowa inwestycja w profesjonalny sprzęt przynosi znacznie więcej korzyści, niż wymienianie rusztowań co roku po sezonie użytkowania.