72godziny.pl

Kanalizacja jest względnie ważnym elementem każdego domu, bez niej odprowadzanie wszelkich niechcianych nieczystości nie byłoby w żadnym stopniu automatyczne, a zmuszeni bylibyśmy do biegania z wiadrami z nieużytkami i korzystania z szamba, co nie jest opcją zbyt wygodną, ani ekologiczną.

Inspekcja rur kanalizacyjnych

inspekcja kanalizacjiBrudy z takich wiader zwykle lądowały gdzieś w rzece, lub w lesie, z kolei szambo często ma negatywny wpływ na okolice, oraz wydziela nieprzyjemny zapach. Do tego w zależności od jego pojemności, trzeba je co jakiś czas opróżniać, co jest procesem dość kosztownym. Dlatego tez w miejscach w których mamy dostęp do kanalizacji, powinniśmy to doceniać i zdecydowanie o nią dbać. Jest to rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze i zarówno bardziej ekonomiczne, jak i ekologiczne niż te tradycyjne, które polega na ciągłym składowaniu. Kanalizacja nic nie składuje, ale natychmiastowo odprowadza wszelkie nieczystości do specjalnych zbiorników na nie przeznaczonych, lub prosto do oczyszczalni ścieków. W takiej z kolei po odpowiedniej filtracji, woda z nieużytków nadaje się do ponownego użycia, co jest rozwiązaniem zdecydowanie lepszym. Jednak aby wszystko dobrze działało, musimy dbać o naszą kanalizację, a musimy pamiętać, że jednocześnie odprowadza ona brudy, ale także zapewnia nam czystą wodę w domach. Uszkodzona, mocno zardzewiała, lub zakażona czymś instalacja może powodować dyskomfort, a nawet liczne problemy zdrowotne. Dlatego też warto przeprowadzać co jakiś czas kontrole czy z nasza instalacją wszystko jest w porządku.

inspekcja kanalizacjiNieocenioną pomoc w takiej sytuacji oferuje kamera do inspekcji kanalizacji. Jest to wynalazek, który obecny jest na rynku od sporej ilości lat, jednak rozpowszechnił się on niesamowicie w ostatnich latach. Od tego czasu posiada go praktycznie każda firma zajmująca się kanalizacją. Jest to praktycznie najskuteczniejszy sposób na oszacowanie stanu instalacji kanalizacyjnej. Pozwala on na jej dokładne sprawdzenia od środka bez potrzeby jej rozbierania, ani rozkopywania ziemi na około, co zdecydowanie jest rozwiązaniem bardzo dobrym i mniej kosztownym. Działa ona w niezwykle prosty sposób, jest to po prostu głowica z zamontowaną kamerką na czubku, która zainstalowana jest na końcu bardzo długiego węża, który zwykle ma kilkadziesiąt metrów. Umieszczany jest on w miejscu kanalizacji w którym podejrzewamy jakieś uszkodzenie i za jego pomocą przeszukuje się rury aż do napotkania na jakieś uszkodzenie, lub osiągnięcia maksymalnej odległości.

Cały obraz przekazywany jest przewodami zainstalowanymi w wężu do monitora zwykle zamontowanego na stojaku do zwijania przewodu, lub w samochodzie. Pozwala to na niezwykle efektywne i kompletnie nieinwazyjne sprawdzanie stanu kanalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *