72godziny.pl

Kupując stolarkę otworową o wyjątkowo dobrych parametrach technicznych, myślimy, że już nie musimy się o nic więcej troszczyć. Takie wyjątkowe właściwości okien zapewnią nam bowiem energooszczędność, a co za tym idzie, obniżą koszty eksploatacji domu. Tymczasem sprawa na zakupie okien się nie kończy. Równie istotny jest także jej montaż.

Jak montować okna energooszczędne

montaż okienNiedoświadczone ekipy montażowe mogą popełniać błędy lub też po prostu wybrać niewłaściwy sposób montażu, który być może sprawdza się w „zwykłym” domu, ale w domu energooszczędnym nie bardzo. Jeśli zależy nam właśnie na tym, aby ograniczyć uciekanie ciepła z domu, powinniśmy zdecydować się na specjalny, szczelny montaż trójwarstwowy. Na czym on polega? Ekipa montażowa wykonuje po kolei trzy warstwy. Najpierw konieczne jest położenie uszczelnienia przeciwwilgociowego. Należy tutaj zastosować specjalne materiały, które nie będą przepuszczać ani wilgoci, ani pary wodnej. W środkowej warstwie powinno znaleźć się ocieplenie, a więc wełna mineralna lub pianka montażowa. Dodatkowo zapewnią one izolację akustyczną. Z zewnątrz należy wykonać uszczelnienie, które będzie równocześnie wodoszczelne oraz paroprzepuszczalne. Choć wydaje się to niemożliwe, wystarczy zastosować tutaj specjalne impregnowane taśmy rozprężne lub taśmy warstwowe, które charakteryzują się właśnie takimi właściwościami.

montaż okienDzięki temu z zewnątrz żadna wilgoć ani woda nie wniknie do domu, zaś ta wilgoć, która zgromadziła się w budynku na przykład wskutek gotowania potraw, będzie mogła bez problemu wydostać się na zewnątrz. Montaż kończy zakrycie wszystkich warstw za pomocą materiału termoizolacyjnego, który zastosowaliśmy do ocieplenia całego budynku. Jeśli chodzi o tak przeprowadzany montaż okien Bydgoszcz jest miastem, w którym znajduje się wiele profesjonalnych ekip montażowych, które sprawdzą się w takim zadaniu. Dlatego możemy być dzięki temu pewni, że, decydując się na stolarkę otworową energooszczędną, we właściwy sposób wykorzystamy wszystkie jej parametry dla stworzenia ciepłego domu, którego eksploatacja nie jest kosztowna.

Taka stolarka potrafi generować spore oszczędności, zwłaszcza jeżeli połączona jest z rekuperacją. Odzysk ciepła przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji pomieszczeń sprawia bowiem, że nie musimy włączać ogrzewania na wysoki poziom, gdyż w domu i tak jest ciepło. Nowoczesne budownictwo skupia się właśnie na takich energooszczędnych rozwiązaniach, dlatego możemy być pewni, że montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz potrójny montaż okien energooszczędnych, stanie się podstawą w każdym budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *