72godziny.pl

Budynki przemysłowe, magazynowe oraz budynki o zastosowaniu rolniczym, muszą spełniać szczególne wymagania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświetlenie obiektu. Najczęściej takie budynki posiadają oświetlenie dachowe, żeby wpadało do środka więcej promieni słonecznych.

Świetliki o dobrych parametrach

świetliki z poliwęglanuOczywiście na myśl pierwsze przychodzą szklane szyby, jednak czy to naprawdę jedyny wybór? Szkło jest mało wytrzymałe i może stwarzać zagrożenie. Być może warto zdecydować się na świetliki z poliwęglanu? Jest to materiał, który charakteryzują bardzo dobre parametry techniczne. Oczywiście przede wszystkim jest to wspomniana wytrzymałość, uważa się bowiem, że poliwęglan pod tym względem jest lepszy od szkła nawet 200-krotnie. Jest to więc wynik obok którego nie da się przejść obojętnie. Jeżeli zależy zatem nam na trwałych świetlikach, doskonale sprawdzą się właśnie te wykonane z poliwęglanu. Producenci oferują szeroki wybór płyt poliwęglanowych, które są profilowane. Można złożyć zamówienie na takie płyty, które będą idealnie dostosowane do danego pokrycia dachowego. Nie ma opcji, że świetliki będą nieszczelne. Nie ma także możliwości, aby przegrały ze śniegiem czy wiatrem – są wyprodukowane, uwzględniając normy obciążenia, dlatego nie musimy się o to martwić.

świetliki z poliwęglanuJeżeli zdecydujemy się na świetliki z poliwęglanu, producent dostarczy nam płyty, jak też profile aluminiowe oraz systemowe uszczelki. Te elementy prosto zamontować, zazwyczaj instalacja świetlików nie zabiera dużo czasu, jeżeli zajmuje się tym doświadczona osoba. Takie poliwęglanowe świetliki nie tylko zapewnią dobry dostęp do słonecznego światła, lecz także dobrą izolacyjność cieplną – nie musimy obawiać się, że przez płyty będzie uciekać ciepło z pomieszczenia. Ponadto raz zamontowane świetliki nie wymagają już konserwacji. Będą one doskonale spełniać swoją rolę przez długie lata, są bowiem praktycznie bezawaryjne. Jeżeli nasz budynek istnieje już jakiś czas i dawno temu zamontowaliśmy tam świetliki stalowe z płytą szklaną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić ich modernizację i zastąpić szkło płytą poliwęglanową. Jest to więc doskonały sposób na unowocześnienie budynku i poprawienie jego parametrów technicznych.

Słowem podsumowania, świetliki z poliwęglanu są doskonałym wyborem, ponieważ posiadają bardzo dobre właściwości techniczne, ale też estetyczny wygląd. Są podobnie przezroczyste co szkło, dobrze przepuszczają światło dzienne. Bez wątpienia jest to dobry wybór do budynków przemysłowych, magazynowych czy innych.