72godziny.pl

Będąc deweloperem nieruchomości bardzo często ma się do czynienia z potencjalnymi nabywcami mieszkań i domów, które właśnie powstają lub już są pobudowane. Od tego, czy uda się szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość zależy wiele, jednak najważniejsze czynniki są niezmienne i dość przewidywalne.

Jak tanio i szybko sprzedać dom?

domy sprzedaż trójmiastoNa samym początku warto zrobić dobry research pod kątem cen domów oferowanych obecnie przez innych właścicieli. Dzięki temu można przekonać się, w jaki sposób oferowane są domy na sprzedaż – Trójmiasto i okolice pozwala na szerokie spektrum działania ze względu na ilość ludzi zamieszkującej te tereny oraz potencjalnych nabywców gotowych przeprowadzić się do Gdańska, Gdyni lub Sopotu. Jeżeli sprzedaje się nieruchomość położoną na bardzo ciekawych i wygodnych terenach, z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że można wystawić dom za wyższą kwotę.

Trójmiasto dom na sprzedaż Na tym kroku nieoceniona może okazać się pomoc rzeczoznawcy, który pomoże ocenić, czy stan pomieszczeń, rodzaj zabudowy, rok oddania nieruchomości do użytku oraz miejsce są na tyle przekonującymi argumentami, by można było oczekiwać zadowalająco dużej kwoty. Zbyt wygórowana cena może zdecydowanie odstraszyć potencjalnych nabywców, jednak warto czasem założyć nieco większą cenę za nieruchomości i zgodzić się na lekkie negocjowanie warunków. Sprzedaż tak dużej inwestycji będzie opierała się na dobrze spisanych dokumentach, więc już wystawiając dom na sprzedaż należy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Czasem mogą wyniknąć jakieś niejasności i okaże się, że nie jest się wcale jedynym właścicielem domu. Takie sytuacje zdarzają się przy sprzedaży obiektu, który dostało się w spadku, dlatego inwestorowi to raczej nie grozi.

Warto pamiętać, że klienci często kupują oczami i nawet najpiękniejszy i najbardziej rzeczowy opis nie będzie tak przyciągał uwagi jak zamieszczone realne zdjęcia w ogłoszeniu. Szczególnie te, które zostały zrobione pod odpowiednim kątem w słoneczny dzień. Warto także zamieścić ryciny i szkice budynku, rozmieszczenie pokoi i obrys działki. Co do samego opisu, idealne przedstawienie budynku nie może być zbyt krótkie ani za długie. Należy ograniczać się do zwięzłych i rzeczowych komunikatów oraz nie zapomnieć o uwzględnieniu prawdziwych i niepowtarzalnych zalet domu. Jeżeli pojawi się już osoba, która będzie zainteresowana domem trzeba pamiętać o uprzejmościach i spróbować ustalić odpowiedni dzień i najlepszą porę na zwiedzanie nieruchomości. Raczej każdy dorosły pracuje i zawsze może pozwolić sobie wzięcie dnia wolnego, więc jako mądry sprzedawca trzeba być dość elastycznym i ugodowym.

Od zawsze sprzedający chce jak najwięcej zarobić na transakcji, a kupujący łudzi się, że uda mu się zdobyć dany przedmiot czy nieruchomość za możliwe niską cenę. Kolejną kwestią odgrywającą znaczną rolę jest czas. Dla tych sprzedawców domów, którzy mają go mało, rodzi się duży problem.