72godziny.pl

Każda osoba ma czasami ochotę na odrobinę prywatności w zaciszu swojego domu lub mieszkania. Przykładowo, jeśli mieszka na parterze.

W takiej sytuacji pomocne będą żaluzje drewniane, które są stylowe i klimatyczne, a jednocześnie dają poczucie intymności i oddzielają nas od ciekawskich oczu przechodniów czy wścibskich sąsiadów. Taka forma jest świetną alternatywą dla zasłonek i firan, a przy tym nie ma potrzeby ich zdejmowania w celu prania. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je z kurzu i problem z głowy. Wygoda to jedna z zalet żaluzji okiennych. Warto poświęcić chwilę na wybranie odpowiedniego produktu, ma on nie tylko dawać nam poczucie prywatności, ale również dobrze komponować się z wystrojem pomieszczenia, w którym okiennice będą zamontowane.

Na rynku jest ogromny wybór kolorów czy faktury żaluzji, więc wystarczy tylko zastanowić się jakie okiennice wewnętrzne najbardziej nam się będą podobać. Żaluzje, oprócz funkcji wystroju spełniają się również w kontrolowaniu ilości słońca wpadającego do naszego domu. W słoneczny letni dzień ograniczą ilość wpadających promieni, dzięki czemu w domu będzie chłodniej i przyjemniej, a my nie będziemy tak bardzo odczuwać wysokich temperatur. W przypadku wyboru jasnych żaluzji – w naszym mieszkaniu i tak odczujemy ciepłą porę dnia, nie zrobi się ponuro.

W czasie zakupów, kiedy wybieramy tzw. shutters do swoich czterech kątów, kierujmy się jakością. Wszystko zależy od naszych preferencji, ale najlepiej znaleźć takie żaluzje, które będą wykonane z najlepszych materiałów, aby nie trzeba było ich wymieniać za jakiś czas z powodu odkształceń. Pamiętajmy o zmierzeniu szerokości i długości naszych okien, aby dobrać żaluzje w idealnym rozmiarze i nie musieć wracać się do sklepu po większy lub mniejszy rozmiar.

Odpowiednio dobrane okiennice będą spełniać rolę wystroju wewnątrz jak i zewnątrz, gdyż z każdej strony wyglądają elegancko i przyjemnie. Taka dekoracja okienna, każdemu sprawi radość i będzie prezentować się lepiej niż popularne zasłony.