72godziny.pl

Wykańczając swoje mieszkanie szukamy rozwiązań, by wyglądało ono jak najbardziej nowocześnie i stylowo. Składają się na to nie tylko dekoracje, ale również styl wykonania mebli, czy podłogi. Warto pamiętać, że aby podkreślić całość należy zakupić listwy podłogowe dopasowane do całości pomieszczenia.

Biała listwa jest ładna

białe listwy przypodłogoweAktualnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że harmonia wnętrza zostanie naruszona. Można zdecydować się na minimalizm, albo zaszaleć i wybrać spośród wielu frezowanych profili ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Nie podlega wątpliwości, że każdym element wnętrza decyduje o jego wyglądzie końcowym. Także nawet listwy przypodłogowe powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie, jak i stylowo. Najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest popularna biała listwa przypodłogowa, która swoją uniwersalnością idealnie podkreśli każde nowoczesne wnętrze. Jest ona wykończona farbą pokładową, dzięki czemu w każdym momencie można ją przemalować na dowolny kolor, wedle własnego uznania. Taka listwa nie generuje kolejnych kosztów podczas remontów, ponieważ bez względu na kolor podłogi oraz styl mebli nie będzie ona zbytnio rzucała się w oczy. Istotne jest, aby mimo funkcji dekoracyjnej pełniła ona też funkcje ochronne oraz estetyczne.

białe listwy przypodłogoweJak powszechnie wiadomo listwy przypodłogowe na samym początku służyły tylko do zabezpieczenia szczeliny między podłogą, a ścianą. Dzisiaj przywiązuje się większą wagę do ich funkcjonalności. Na rynku często można znaleźć modele, które posiadają wydrążony tunel po wewnętrznej stronie. Pozwala ona na poprowadzenie przewodów elektrycznych, lub zakrycie instalacji, która w pomieszczeniach wygląda bardzo nieestetycznie. Dopiero po tych funkcjach można wspominać o wysokich bądź niskich listwach, które mają za zadanie nie tylko zabezpieczać, ale również pokazywać jak taki mały detal może sprawić, że podłoga będzie wydawała się znacznie piękniejsza, a mały pokój stanie się optycznie większy. Wiadomo, że listwy przypodłogowe należy dobierać z gustem. Nie można jednocześnie postawić na wymyślny profil, który później zostanie przez nas przemalowany na odmienny kolor.

Mimo wszystko to minimalizm potrafi najbardziej wyeksponować dekoracje. Dlatego wybierając białe listwy zyskuje się rozwiązanie pasujące do nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Poza tym pozwala zaoszczędzić na kolejnym zakupie listew kiedy znudzi nam się aktualny wystrój i będziemy chcieli dokonać kolejnego remontu.