72godziny.pl

Kokos jest kojarzony jako owoc, który można spożywać na wiele sposobów. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że z jego włókien można zrobić bardzo wygodne wypełnienie do materacy. Do niedawna ciężko było uwierzyć w to, że w dwudziestym pierwszym wieku ludzie chcą sypiać na czymś, co nie jest standardowym wypełnieniem materaca, czyli sprężynami.

Zalety i budowa hipoalergicznych materacy

hipoalergiczny materac kokosowyNikt nie chciałby spać na materacu, na którego powierzchni utrzymywałyby się roztocza i bakterie, dlatego wielu stara się je wietrzyć i suszyć. Najprostszym sposobem na utrzymanie materaca w najlepszej jakości jest zakup odpowiednio dobranego pod względem grubości i miękkości materaca, który wykazuje działanie hipoalergiczne. Dla wielu najlepszym wyborem spośród wielu rodzajów materaców jest hipoalergiczny materac kokosowy. Jego możliwości relaksacyjne i zdrowotne doceniło już wiele osób, które doceniają w nim jego innowacyjność oraz dopasowanie do ciała. Materac z wiórków łupiny kokosa to tak naprawdę mata, która została odpowiednio przygotowana do utrzymywania postawy człowieka w należytej pozie w trakcie snu. Sprasowane i zalateksowane włókna są poddawane tej obróbce termicznej i fizycznej, by całość dobrze trzymała się tuż pod nawierzchnią materaca.

materac kokosowyMatę układa się na piankowym wypełnieniu, dlatego w gruncie rzeczy jest to materac miękki z dodatkowym utwardzeniem dla osób cięższych i preferujących spania na usztywnionym materacu. Przetworzone włókna z łupin orzecha kokosowego nie będą się przemieszczały w trakcie snu, co gwarantuje ich sprawdzoną jakość. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że jego materac kokosowy będzie zapewniał mu higieniczny sen, może przekonać się do tego stwierdzenia, gdy dowie się, że sole mineralne we wiórkach kokosa stanowią dobrą barierę dla rozwoju bakterii. Ponadto, zawarta w materacu mata kokosowa ma na celu poprawienia cyrkulacji powietrza w trakcie snu. Ciepłota ciała i dodatkowy pot nie jest wchłaniany do wnętrza piankowego materaca. Przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą, czy jest to odpowiedni materac dla każdego.

Jak się okazuje, dzieci i osoby nietrzymające mocz mogą mieć problem z utrzymaniem w higienicznej czystości materac, co oznacza, że nie będą się na nim w pełni wysypiali. Materac jest o wiele ważniejszy od koloru, zdobień i wysokości całego łózka. To, co położymy na deskach łóżka jest o wiele ważniejsze od tego, w jaki sposób został on zrobiony. Niekiedy ludzie decydują się spać na zbitych paletach, gdyż mają do dyspozycji naprawdę dobry materac, który nie sprawia, że ich wady kręgosłupa się pogarszają.