72godziny.pl

Jeśli odpływ w brodziku jest nieprawidłowy, może dojść do różnych komplikacji. Pół biedy, jeśli do wylania się wody dojdzie wtedy, kiedy domownicy są w domu. Jeżeli natomiast żadna osoba nie pomoże na czas, pęknięta rura od brodzika może spowodować zalanie całego pomieszczenia. Nie spodoba się to nikomu, w szczególności sąsiadom z dołu.

Syfon i inne akcesoria

Dlatego w trakcie urządzania łazienki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na orurowanie. Jeśli jest przestarzałe, należy jak najszybciej je wymienić. Trwały syfon do kabiny prysznicowej można znaleźć w sklepach, które specjalizują się w sprzedawaniu akcesoriów do wyposażenia łazienki. Choć wiele osób uważa, że jednym zadaniem tej części jest odprowadzanie zużytej wody, nie jest to prawda. Dzięki sprawnemu działaniu mechanizmu nieprzyjemne wonie z kanalizacji nie przedostaną się do łazienki. Urządzenie może posiadać także odpływ typu click clack. Dzięki jego zastosowaniu można pod prysznicem mieć namiastkę kąpieli, ponieważ po zamknięciu woda zbiera się w brodziku. Jednak pierwszym krokiem, który należy uczynić przed dokonaniem zakupu, jest poznanie dokładnych wymiarów. Pomocna w tym zakresie będzie miara budowlana. Należy nią sprawdzić średnicę odpływu. Jeśli zna się już tę wartość, trzeba również zmierzyć odległość, jaka jest pomiędzy podłożem a brodzikiem. Tutaj utrudnienia będą mieli ci, którzy wybrali niski model brodzika.

Akcesoria do takich typów urządzeń są zdecydowanie trudniej dostępne. Najłatwiej będzie je kupić w specjalistycznych sklepach internetowych. Posiadają one modele, które będą pasować do niestandardowych kabin prysznicowych czy wanien. Wysokość tych urządzeń może być różna. Zaczyna się najczęściej od około 40 milimetrów. Największe syfony mają wysokość wynoszącą około 100 milimetrów. Wszystko zależy od tego, jaki model urządzenia posiadamy i od tego, jak poprowadzona jest w naszym mieszkaniu instalacja. Dlatego, jeśli kupuje się mieszkanie w stanie surowym, warto od razu zastanowić się, z jakiego rozwiązania chce się korzystać: z wanny czy prysznica. Ułatwi to budowlańcom poprowadzenie instalacji w taki sposób, żeby spełnienie tych życzeń było możliwe bez konieczności wydłużania etapu wykańczania.

Choć najczęściej wiele czasu poświęca się na to, żeby kupowany brodzik wyglądał pięknie i pasował do reszty mieszkania, warto także przemyśleć akcesoria do niego. W końcu, jeśli one zawiodą, to nie uratuje nas przed zalaniem nawet najpiękniejsza kabina, tylko sprawna rura. Jeśli ona zawiedzie, termin planowanego remontu łazienki może ulec znacznemu przybliżeniu.