72godziny.pl

Dawniej w pałacach czy dworkach zawsze było mnóstwo dywanów. Ręcznie tkane w misterne wzory były ozdobą pomieszczenia. Dywany często dekorowały salę tronową, czy inne miejsca oficjalnych spotkań. Z czasem to się zmieniło. Dywany uznano za niepraktyczne, bo zbierają kurz, ich pranie jest problematyczne, będą szkodzić alergikom.

Wykładzina do nowoczesnego wnętrza

trawaRównież w biurach przestano montować wykładziny, z tych samych powodów. Dlatego w domach zrezygnowano z wykładzin i dywanów, na rzecz paneli lub płytek podłogowych. Gładkich, łatwych do umycia. Dywaniki można znaleźć co najwyżej w pokoju dziecka jako miejsce do zabawy. Jednak to się może zmienić za sprawą pojawienia się bardzo unikatowej, niesamowitej opcji, jaką daje sztuczna trawa. W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzi się taka oryginalna wykładzina – trawa syntetyczna nada wnętrzu niesamowitego charakteru. Jej intensywny, soczyście zielony kolor z pewnością przykuje uwagę każdego gościa, który pojawi się w domu i świetnie będzie współgrał z panelami lub parkietem drewnianym. Sztuczna trawa może stanowić dywanik pod stolik kawowy, dywan w sypialni pod łóżkiem, czy jako wykładzinę na całej szerokości pomieszczenia.

trawaWykładzina może być też stosowana na tarasach i balkonach, ze względu na odporność na działanie wody oraz na fakt, iż nie będzie blaknąć pod wpływem działania promieni słonecznych. Sztuczna trawa sprzedawana jest w rolkach, więc po rozłożeniu wykładzina będzie mieć formę prostokąta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dociąć ją do kwadratu, czy nawet wyciąć z niej koło – dzięki temu będzie jeszcze bardziej efektowna. Co trzeba wiedzieć o takiej wykładzinie? Jej czyszczenie nie jest trudne. Wykładzinę można wytrzepać tak jak zwykły dywan, czy stosować do jej ,,odkurzania” miotłę lub plastikowe grabie – w ten sposób nie tylko można pozbyć się zabrudzeń, ale także by przywrócić źdźbła trawy do pionowej pozycji. Sztuczna trawę można spryskiwać i zlewać wodą, trudniejsze plamy usuwa się przy użyciu wody z mydłem lub octem. Ważne jest tylko to, by na trawie nie stawiać mebli z ostrymi krawędziami ani nie zaprószać ognia (także jeśli chodzi o ustawianie na niej grilla – jest to niezalecane).

Warto zaznaczyć, że sztuczna trawa występuje w wielu odmianach. Można kupić taką ze źdźbłami długimi i krótkimi, jasnymi i ciemnymi, gęstymi i rzadkimi. Dzięki temu wykładzina może być idealnie dopasowana do wnętrza. Warto zatem się zainteresować oryginalnymi, stylowymi wykładzinami z trawy syntetycznej, idealnymi do domu oraz do ogrodu.