72godziny.pl

Branża remontowa oferuje tak dużo sposobów na wykańczanie mieszkania, że trudno jest zdecydować się tylko na jeden. Wśród nich można znaleźć różnego rodzaju panele ścienne, płyty gipsowe, jak również betonowe, na których rzeźbione są ciekawe wzory. Na pewno wygląda to bardzo efektownie, jednak trzeba mieć pomysł na spójne urządzenie wnętrza z taką ścianą.

Płyty w różnych kolorach

betonowe płyty dekoracyjneBeton dekoracyjny stał się na tyle modny, że nikt już się nie zastanawia nad tym, czy warto go wykorzystać w swoim domu. Elastyczne arkusze dają wiele możliwości, a dzięki ich specyfice można je zastosować w niemal każdym pomieszczeniu. Beton wykorzystywany we wnętrzach różni się składem od tego tradycyjnego. Uważany jest za stylową okładzinę, która nadaje się do nowoczesnych i surowych domów o prostym wykończeniu. Pomaga utworzyć niezwykły klimat, a dodatkowo będzie dobrze się komponował zarówno w ciemnych, jak i jasnych pomieszczeniach. Betonowe ściany są przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przez długi czas zachowują świetny wygląd, jakby dopiero zostały położone. Betonowe płyty dekoracyjne dostępne są w kilku kolorach, co pozwala dopasować je odpowiednio do kolorystyki mebli, czy podłoża.

betonowe płyty dekoracyjneNaturalne i ekologiczne produkty, które są dostępne u wielu producentów materiałów wykończeniowych mogą mieć także różne grubości i rozmiary. Aby nie mieć problemu z montażem wystarczy wziąć jedną płytę o odpowiedniej wielkości, niż dokładać do siebie wiele mniejszych. Montaż jest bardzo prosty, wystarczy odrobina kleju bezpośrednio na ścianę, przyłożyć płytę i gotowe. W zależności od oczekiwanego efektu można wybrać płytę gładką lub chropowatą, z malowaniem na zamówienie. Koszt takiego wykończenia nie jest duży, a wrażenia wizualne są niesamowite. Wyjątkowość takiego stylu jest doceniana przez niewiele osób, nie oznacza to jednak, że trzeba się dopasowywać do reszty tworząc wystrój własnego domu. Surowy styl kojarzy się z przestrzennymi domami, a jednocześnie stanowi pewne połączenie z naturą. Istotny jest fakt, aby dobrać beton dekoracyjny do konkretnego wnętrza i z góry ustalić jednolity styl.

Spójność całego mieszkania jest bardzo ważna, a wybierając różne powierzchnie wykończeniowe do każdego pomieszczenia zamiast otrzymania nowoczesności można zepsuć cały efekt. Duża dostępność kolorystyki oraz naturalna chropowatość dodają uroku i indywidualizmu, przez co wiele połączeń wydaje się bardzo interesujących. Zwłaszcza idealnie skomponuje się z drewnianą podłogą przełamując jej świetlistość.